Nerede Bu Otobüs Uygulaması

Aliq
16.09.2012
Okuma
8 Yorum

Şehir içi toplu taşıma hemen her insanın ihtiyaç duyabileceği bir hizmet. Bu hizmet sayesinde şehrin her yerine daha kolay şekilde daha ucuza gidebiliyoruz. Üstelik toplu taşıma sayesinde trafik sorunu da rahatlıyor. Çünkü herkes kendi aracını kullanmaya başladığında artan araç sayısı sonucu yollar yetersiz kaldığından kalabalık oluşuyor ve trafik sıkışıyor. Bu sebeple otobüs kullanılmalıdır. Otobüs kullanıldığında hem kişisel hemde toplumsal rahatlık sağlanıyor. Google Play Store üzerinde Türk geliştiricilerin geliştirmiş olduğu Nerede Bu Otobüs isimli bu uygulama ile İETT otobüslerinin nerede olduğunu görebileceksiniz.

Ulaşımda otobüs tercih etmek çok daha kolay olsa da bu durumun bazı olumsuzlukları var. Bunlar arasında otobüsün kalabalık olması, sık sık duraklarda durması yer alsa da en baş sorun otobüsün ne zaman geleceğidir. Tabi bu sorun eskidendi. Artık sorun teknoloji sayesinde ortadan kalktı. Android cihazınıza yükleyeceğiniz bir uygulama ile otobüs nerede anında görebiliyorsunuz. Uygulama harita üzerinde otobüsün nerede olduğunu size göstermekte. Ayrıca otobüs kalkış saatleri de uygulamada yer alıyor. Tüm bu veriler ise İETT’den alınıyor.

Otobüs durağında beklerken otobüsün ne zaman geleceğini gösteren “Nerede Bu Otobüs” uygulaması 1.7M olup neredeyse tüm Android telefonlarda çalışacak seviyededir. Uygulamayı kullanmanız için telefonunuzun GPS’ye sahip olmasına dikkat ediniz.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Nerede Bu Otobüs Android uygulamasını indirmek için aşağıdaki barkodu kullanabilir veya resime tıklayarak da Google Play Store yönlendirmesini sayesinde indirmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Barkod ile indirmeyi bilmiyorsanız barkod ile indirme nasıl yapılır isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

----

Yazar Bilgileri

Aliq aliq90@hotmail.com
MEB Bakanlığına Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde V.H.K.İ. olarak çalışıyorum. Ayrıca boş zamanlarımda hobi olarak Androidsistem.net sitesinde yazılar yazarak sitemizde yardım bekleyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmaktayım.Google

Telefon Karşılaştırıcı (Beta)

Bu aracımız sayesinde sizlerde bu sistemin içerisinde yer alan Android telefonları rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma aracımız sadece teknik özellikleri içermektedir. Bu sebepten karşılaştırmalarda diğer etkenleri de göz önüne almanızın önemli olduğunu belirtelim.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

YORUMLAR

 1. 19 Kasım 2012, 09:01

  Uygulamayı Google Play Store adresi üzerinden indirdim uzun süredir kullanıyorum gayet memnunum arkadaşlar size de öneririm. Okulda tüm arkadaşlarımın telefonuna da kurdum herkes çok beğeniyor. Emin olun sizinde işinize yarayacaktır.

  Cevapla
 2. 19 Kasım 2012, 08:53

  Bu uygulamalayı ararken web siteniz ile karşılaştım. Tek bu uygulamayı indirecektim ancak bir çok işime yarayan uygulama buldum ve hepsini indirdim.

  Cevapla
 3. 03 Kasım 2012, 19:36

  Uygulamayı uzun süreden beri kullanıyorum her güncellemede daha güzel oluyor. Ancak arayüz tasarımının değiştirilmesi gerekiyor. Daha fazla kullanım kolaylığı sunulursa daha çok tercih edilecektir. Bunun dışında sorunsuz herkese öneriyorum.

  Cevapla
 4. 03 Kasım 2012, 19:31

  Android ile ilgili hemen her şeyi sitenizden öğrendim. Ayrıca bir çok uygulamayı da sayenizde bulup siteden indirdim. Bunlara ek olarak uygulamaların Google Play Store üzerinden indirilmesi daha güvenli oluyor. Hizmetiniz için teşekkür ederim.

  Cevapla
 5. 28 Ekim 2012, 16:45

  Sık sık güncellediğiniz Anroid uygulamalar sunan siteniz üzerinden uzun süredir aradığım uygulamaları buldum. Bundan sonra sık sık ziyaret edeceğim.

  Cevapla
 6. 26 Ekim 2012, 15:49

  İnternette gördüğüm bir çok uygulama kısa açıklamalara sahip olduğundan hangisinin ne işe yaradığına bir türlü emin olamıyordum. Sunduğunuz açıklayıcı uygulama tanıtımları ile ihtiyacım olanı kolayca seçiyorum.

  Cevapla
 7. 26 Ekim 2012, 15:40

  Android en iyi platform. Sitenizin uzun süredir takipçisiyim ve bunu rahatça söyleyebilirim. Bu kadar çok uygulamaya sahip olması zaten kalitesini göstermekte.

  Cevapla
 8. 16 Ekim 2012, 10:16

  Gerçekten çok yararlı bir uygulama indiriyorum hemen işe geç kalmamak için kullanılması faydalı :)

  Cevapla

YAZIYA YORUM YAP

Androidsistem.net Hakkında

Android hakkında yeni çıkan Android telefonları, Android tabletleri inceleyen Android uygulamalar hakkında sizlere günlük olarak veriler sunan Androidsistem.net sitemiz sizlerin aracılığı ile daha iyiye daha çok kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

"Androidsistem.net, Android adına her şey burada."

Androidsistem.net'i Takip Edin!

Androidsistem.net'i aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden takip edip, destek olabilirsiniz.


Androidsistem.net'i takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.