Galaxy S3’e Format Nasıl Atılır?

Oyun Tanıtımcısı
02.08.2012
Okuma
5 Yorum

Bu yazımızda sizlere bir arkadaşımızdan gelen “Galaxy S3’e Format Nasıl Atılır?”  sorusuna cevap olarak bu konuyu hazırladık. Sahip olduğunuz Galaxy S3 modeline format atmadan önce telefonunuzu yedeklemenizi öneririz. Çünkü format işleminden sonra kayıtlı numaralar (rehberin hepsi), resimler, mesajlar, videolar, uygulamalar vs. hepsi silinecektir.Yedeklemek için numaraları SIM karta taşıyabilir veya hafıza kartına atabilirsiniz. Aynı şekilde isterseniz dosyalarınızı da hafıza kartına atabilir veya Samsung Kies programı ile rahatlıkla yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy S3’e Format atmak için  farklı yöntem bulunmaktadır:

1: Menü>Ayarlar>Gizlilik>Fabrika Ayarlarına Sıfırla Kısmını seçiyoruz ve telefonumuz fabrika ayarlarına dönüyor.

2: Bu yöntemde ise telefonunuzun arama kısmına gelerek *2767*3855# yazıyoruz ve aramaya basıyoruz ve telefonunun kapanıp açılmasını bekliyoruz.

3: Telefonu kapatın ve ortadaki tuşa basın ardından açma/kapama tuşuna basın çıkan ekrandan Wipe Data kısmını seçin ve Factory Reset kısmını seçin. Böylelikle telefonunuz formatlanarak açılmış olacaktır.

Sizlere belirttiğimiz bu işlemlerden herhangi birisini yaparken telefonunuzda oluşabilecek sorumluluğu hiçbir şekilde kabul etmeyeceğimizi belirtmek isteriz. Lakin bu işlemlerin doğru şekilde yapıldığında ne garanti kapsamı dışına çıkarmaya ne de cihaza herhangi bir şekilde zarar görmesine imkan yoktur.

----

Yazar Bilgileri

Oyun Tanıtımcısı aliq123@hotmail.com
Google

Telefon Karşılaştırıcı (Beta)

Bu aracımız sayesinde sizlerde bu sistemin içerisinde yer alan Android telefonları rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma aracımız sadece teknik özellikleri içermektedir. Bu sebepten karşılaştırmalarda diğer etkenleri de göz önüne almanızın önemli olduğunu belirtelim.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

YORUMLAR

 1. 22 Şubat 2014, 03:06

  Merhaba, *2767*3855# kodunu denedigimde ekranda “Agda kayitli degil’mesajini aliyorum bunun sebebi ne olabilir?Tesekkurler

  Cevapla
 2. 20 Şubat 2014, 16:49

  güncelleme sonrası tlf açılmadı format attım ama uzun sürede açılmadı yine aynı format uygulamsını yaptım tlf açılmıyor ne yapmam gerekiyo

  Cevapla
  • 21 Şubat 2014, 09:29

   Eğer güncelleme sırasında bu sorunla karşılaştıysanız ücretsiz olarak cihazınızı Samsung servislerine vererek Android işletim sistemini tekrar yükletebilirsiniz.

   Cevapla
 3. 21 Ağustos 2013, 01:33

  s3 e *2767*3855 bende olmuyor napmalıyım

  Cevapla
 4. 02 Ekim 2012, 22:17

  Gerçekten güzel bir paylaşım olmuş, sitenizde çok güzel.

  Cevapla

YAZIYA YORUM YAP

Androidsistem.net Hakkında

Android hakkında yeni çıkan Android telefonları, Android tabletleri inceleyen Android uygulamalar hakkında sizlere günlük olarak veriler sunan Androidsistem.net sitemiz sizlerin aracılığı ile daha iyiye daha çok kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

"Androidsistem.net, Android adına her şey burada."

Androidsistem.net'i Takip Edin!

Androidsistem.net'i aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden takip edip, destek olabilirsiniz.


Androidsistem.net'i takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.