Android Haberler 31 Ağustos 2012, 08:28
Galaxy Camera

Samsung’dan Android’li Fotoğraf Makinesi “Galaxy Camera”

Android işletim sisteminin NASA’nın uydularında da kullanılmaya başlandığı şu günlerde Android neden fotoğraf makineleri de yer almasın? İlk olarak Nikon’un geliştirmiş olduğu Android işletim sistemli dijital fotoğraf makinesinin ardından dün gerçekleşen bir etkinlikle de Samsung Galaxy Camera isimli modelini tanıttı. 4.8-inç boyutunda Super Clear LCD ekrana sahip olan model çekmiş olduğunuz HD çözünürlükteki fotoğrafları veya yüklediğiniz HD fotoğrafları rahatlıkla gösterebiliyor. Tamamen dokunmatik ekrandan oluşan Galaxy Camera sahip olduğu tasarım sayesinde de birçok gözlemci tarafından çok beğenildi.

Galaxy Camera sahip olduğu 16MP’lik BSI CMOS sensöre sahip ve 21X optik yakınlaştırmaya sahip kamerası sayesinde sevdiklerinizle geçireceğiniz güzel anları en kaliteli şekilde sunmayı amaçlıyor. 21X optik yakınlaştırma sayesinde uzakta yer alan bir nesneyi de kaliteden ödün vermeden çekebilirsiniz. Samsung Galaxy Camera’nın da sensörleri 1/2.33-inç olarak belirtilmiş.

MicroSD kart depolama sistemi kullanılan modelde istenilirse Diyafram 2.8’e kadar yükseltilebiliyor. Eğer çekmiş olduğunuz fotoğrafları sosyal medya ile paylaşmak isterseniz de üründe bulunan Wi-Fi, 3G ve 4G’yi kullanabilirsiniz. Cihazda bulunan 3G sayesinde mobil operatörünüzün çekim yaptığı her yerde fotoğraflarınızı paylaşmanız mümkün. İsterseniz fotoğrafları çektikten sonra bulut depolamaya atabilir böylece bilgisayar ortamından da kolay erişim olanağına kavuşabilirsiniz.

Ürünün en büyük özelliklerinden birisi de ses komutlarını kullanarak üründe bulunan çeşitli seçenekleri rahatlıkla kullanabilme. Örneğin ses komutu ile çekim sırasında yakınlaştırma, deklaşörün çalışma gibi işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Eğer isterseniz de çekimden sonra fotoğraflar üzerinde arka kısımda bulunan dokunmatik ekran ile düzenlemeler yapabilirsiniz. 1650 mAh’lık batarya bulunan Galaxy Camera’nın ne kadar süre çekim yapabildiği konusunda bir bilgi bulunmamakta. Aynı şekilde ürünün ne zaman satışa sunulacağı veya fiyatının ne kadar olacağı şimdilik bilinmiyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap