Samsung 29 Ağustos 2012, 22:53
Galaxy Note2

Samsung Galaxy Note 2’nin Özellikleri

Android işletim sistemine sahip telefon ve tablet üretiminde dünyanın önde gelen mobil firmalarından olan Samsung’un yeni Galaxy Note’u IFA 2012 fuarında tanıtıldı. Büyük bir ilgi gören tanıtımda Galaxy Note 2’nin teknik özelliklerinin birçoğu gün yüzüne çıkmış oldu. 5.5-inç’lik ekrana sahip olan Galaxy Note 2’nin ekran çözünürlüğü de 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde olduğu belirtilmiş. Samsung, Galaxy Note 2’nin ekranı ile en ufak detayları bile net bir şekilde görmenin mümkün olduğunun altını çiziyor. Performans bakımından da en üstün akıllı telefon-tablet melezlerinden birisi olan Galaxy Note 2’nin dünya çapında kardeşi gibi bir başarı elde etmesi planlanmakta.

1.6 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Exynos işlemciye sahip olan modelde 8MP LED flaşa sahip arka kameranın yanı sıra 1.9MP görüntülü konuşma imkanı sunan ön kamera bulunuyor. Arka kamera ile 1080p video kayıt yapabilen modelde ayrıca 16GB, 32GB ve 64GB depolama seçenekleri sunulmakta. 4 çekirdekli işlemcinin yanı sıra 2GB RAM’e sahip olan Galaxy Note 2’de kardeşinde olduğu gibi S Pen bulunmakta. Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ile satışa sunulacak olan model NFC desteği de sunuyor. Birçok akıllı telefonda bulunan Wi-Fi, Bluetooth ve GPS teknolojileri de bu modelde yer almakta. Mermer beyazı ve titanyum grisi şeklinde iki farklı renk seçeneğine sahip olan Galaxy Note 2’nin 9.4 mm inceliğinde ve 180 gram ağırlığında olduğunu belirtmek isteriz. Ayrıca modelde uzun süreli kullanım imkanı sunan 3100mAh’lık birde batarya yer alıyor.

Samsung yetkilileri şimdilik Galaxy Note 2’nin ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne kadar olacağı konusunda bir bilgiye yer vermediler. Lakin bize göre bu model Ekim başlarına doğru ilk olarak Avrupa’da satışa sunulabilir. Fiyatı konusunda ise ülkemizde 2500 TL’lik bir fiyat biçilmesi muhtemel olarak görülüyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap