LG 29 Ağustos 2012, 08:38
Optimus L9

LG Optimus L9’un Özellikleri

Akıllı telefon piyasasında büyük paya sahip üreticilerinden olan LG bu gün kullanıcılarına Optimus serisinin yeni bir modelini tanıttı. Optimus L9 ismi verilen bu model L3, L5, L7 serisinin devamı niteliğini taşıyor. 4.7-inç IPS ekrana sahip olan Optimus L9 diğer L serisi modellerde olduğu gibi aynı tasarımın çizgilerini devam ettirmekte. Performans bakımından kardeşlerine göre üstün sayılan Optimus L9’da 1 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemci yer almakta.

Metal çerçeve sayesinde şık bir görünüme sahip olan Optimus L9 9.1mm kalınlığı ile birçok rakibine göre oldukça ince. Android 4.0 ICS işletim sistemini kullanan model ayrıca 1GB RAM’den de güç alıyor. LED flaşa sahip 5MP’lik arka kameranın yanı sıra görüntülü konuşma imkanı sunan ön kameranın da bulunduğu modelin sahip olduğu 2150mAh’lık batarya sayesinde uzun bir kullanım imkanı sunuyor. Yazılım olarak diğer LG modellerinden biraz farklılık gösteren Optimus L9My Style Keypad ismi verilen klavye uygulaması sayesinde tek elle kullanım için uygun bir harf yerleşimi yapabiliyor. Optimus L9’un içerisinde bulunan QTranslator isimli yazılım sayesinde de 44 farklı dildeki metinleri 64 farklı dile çevirebilme özelliğine sahip. LG’nin yeni akıllısı Optimus L9’nin ne zaman satışa sunulacağı veya ne kadar fiyattan satılacağı konusunda şimdilik bir bilgi bulunmamakta.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap