Android Haberler 27 Ağustos 2012, 09:52
Galaxy Player 5.8

Samsung’un Yeni Galaxy Player’i “Galaxy Player 5.8”

Akıllı telefon ve tablet pazarının bir bölümünü elinde tutan Samsung 5.8-inç boyutundaki yeni medya oynatıcısını kullanıcılarına tanıttı. Ekran boyutunun büyük olmasının yanı sıra performans bakımından da oldukça üstün bir model olan Galaxy Player 5.8’de 1 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemci yer alıyor. Android 4.0 ICS ile satışa sunulacak olan Galaxy Player 5.8 sahip olduğu üst seviye performans özellikleri sayesinde piyasa bulunan birçok medya oynatıcısından oldukça üstün seviyede.

 

Samsung’un 2012’nin başlarında tanıtmış olduğu Galaxy S3 modeli ile aynı tasarıma sahip olan Galaxy Player 5.8’in sahip olduğu ekran ile rakiplerinden oldukça üstün olduğu düşünülüyor. 5.8-inç 540 x 960 piksel çözünürlüğünde ki ekranının yanı sıra 1GB RAM bulunduran model neredeyse tüm Android oyun ve uygulamaları rahatlıkla çalıştırabilir düzeyde. 16GB ve 32GB’lık iki farklı model olarak satışa sunulacak olan Galaxy Player 5.8’de ayrıca iletişim teknolojileri olarak Wi-Fi, Bluetooth 4.0 ve GPS kullanılmakta. Samsung’un TouchWiz arayüzüne de sahip olan bu model arka kısımda 3MP ön kısımda ise VGA kamera bulunduruyor. 2500mAh bataryası sayesinde uzun süreli kullanım imkanı sunan Galaxy Player 5.8’e isterseniz de microSD kart sayesinde ek hafıza takabilme imkanına sahipsiniz.

IFA 2012 fuarında kullanıcıların tanıtımına sunulacak olan Galaxy Player 5.8’in burada fiyatı ve satışının ne zaman yapılacağı hakkında bilgilendirmeler de yapılacak. Ülkemiz pazarında da satışa sunulması beklenen Samsung’un bu yeni medya oynatıcısının ülkemiz pazarındaki satış rakamlarının pek fazla olacağını sanmıyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap