Android Uygulamalar 24 Ağustos 2012, 14:50
avast logo

avast! Mobile Security, Android Antivirüs Uygulaması

Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerin şu günlerde en büyük korkusu virüsler. Tabi virüslerden korunmanın en başlıca yolu da bilmediğimiz uygulamaları telefona veya tablete kurmamaktan başlıyor. Aynı zamanda Google Play Store üzerinde sunulmayan başka sitelerden bulduğumuz uygulamaları da kullanmamaya önem göstermeliyiz. Tabi ki bu uyarılara dikkate alıyor olsak da virüslerin nereden geleceği belli olmuyor. Bazen bir bakıyorsunuz Bluetooth alışverişi sırasında bazen de bir internet sitesi üzerinden habersiz bir şekilde sistemimize sızabiliyor. Bu sorunlardan kurtulmanın ise tek bir yolu var. Oda virüs koruyucu uygulamalardan birine sahip olmak.

Sizlere bahsettiğimiz virüsten korunmaya yarayan uygulamalardan biriside avast! Mobile Security. Bu uygulama sayesinde telefonunuzu veya tabletinizi virüslere karşı rahatlıkla koruyabilirsiniz. Ayrıca uygulama içerisinde bulunan Virüs Scanner özelliği sayesinde de isterseniz o anda isterseniz belirlediğiniz zaman dilimlerinde otomatik olarak virüs taraması yaptırabilirsiniz. Dosyalarınızı da rahatlıkla taramamızı sağlayan avast! Mobile Security telefona takılan SD kartların içeriğinde virüs olup olmadığını da rahatlıkla kontrol edebiliyor. Uygulama yöneticisi seçeneği ile uygulamalarınızı da kontrol eden avast! Mobile Security aynı zamanda SMS ve Call Filter özelliği sayesinde gelen SMSleri ve aramaları da rahatlıkla engelleyebilmekte. Koruma kalkanı özelliği de bulunan bu uygulama sizin ihtiyaçlarınızı sonuna kadar gerçekleştirmeye çalışıyor. Google Play Store üzerinde iyi bir kullanıcı kitlesine ulaşan avast! Mobile Security’i sizlerin de denemesini öneriyoruz.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan avast! Mobile Security Android uygulamasını indirmek için aşağıdaki barkodu kullanabilir veya resime tıklayarak da Google Play Store yönlendirmesini sayesinde indirmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Barkod ile indirmeyi bilmiyorsanız barkod ile indirme nasıl yapılır isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.


Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (3)

 1. İbrahim

  Avast Gerçekten Süper Bir Antivirüs. Telefonda kasmada olmuyor.

  Cevapla
 2. eran tümer

  Google Play Store üzerindeki kimi İngilizce kimide Türkçe ama kısa ve yetersiz açıklamalar yerine buraya uygulama hakkında bu kadar bilgi girmenizden dolayı teşekkür ederim. Böylece işime yarayan uygulamayı daha kolay seçiyorum.

  Cevapla
 3. atlas ağıt

  Bu Android nasıl bir şey hala anlamadım. Her gün yeni bir şey ile karşılaşıyorum. Her daim çözecek ve ilgilenecek bir şey buluyorum. Nereye gidersem gidiyim her işimi görüyor. Bu konuda uygulamalarında büyük yeri var tabi.

  Cevapla

Yorum Yap