Samsung 21 Ağustos 2012, 16:43
samsung-galaxy-nexus

Galaxy Nexus Plus’ın Özellikleri

Google’ın öz evladı olarak tabir ettiğimiz Galaxy Nexus’un yeni bir kardeşinin varlığı bu gün Samsung’un mobil blogu Sammobile.com’da ortaya çıktı. GT-I9260 kod adı ile satışa sunulacak olan Galaxy Nexus Plus kardeşine göre performans bakımından pek fazla üstün sayılmasa da sahip olduğu kamera bakımından Galaxy S3 ile aynı kefene konulabilir. Ayrıca Galaxy Nexus’a göre microSD kart desteği sunan Galaxy Nexus Plus Galaxy S3’ün kullanmış olduğu Super AMOLED HD ekrana sahip. Tasarım bakımından değişikliğe uğramayacak olan bu modelin tek farkı sahip olduğu donanımsal yenilikler.

Galaxy Nexus gibi 4.65-inç’lik ekrana sahip olacak olan Galaxy Nexus Plus 1.5 GHz hızında çalışan çift çekirdekli ARM Cortex-A9 işlemciden güç alacak. 16GB dahili hafızaya sahip olacak olan modeli microSD kart desteği sayesinde +32GB’a kadar hafızaya sahip olabilecek. Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemini kullanması beklenen Galaxy Nexus Plus’ın fiyatı kardeşine göre biraz daha üst seviyede olacak.

Ekim ayında satışa sunulması beklenen Galaxy Nexus Plus’ın ülkemiz pazarında da satışı gerçekleşecek. Samsung’un Galaxy S2’de olduğu gibi aynı modele ufak değişiklik sunarak yeni isimlerle satışa sunması bu modelde de aynı şekilde işleyecek. Aynı şekilde ufak fiyat farklılıkları sayesinde her kesime uygun model satmayı amaçlayan Samsung’un Google ortaklığı ile hazırlamış olduğu bu modelde aynı fikirden yola çıkarak ne kadar başarıya ulaşabileceğini merakla takip edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap