Android Uygulamalar 19 Ağustos 2012, 14:23
viber androidsistem-1

Viber, Android Ücretsiz Mesajlaşma ve Konuşma Uygulaması

Akıllı telefonunuz varsa  görüşmek ve mesajlaşmak için tek alternatif,niz kullandığınız operatörler değil. Bunun için yapılmış ve internetten ücretsiz kullanım sağlayan sayısız uygulama bulunmak. Malum artık telefonlarımızdan wireless ve 3g kullanarak devamlı olarak online olabiliyoruz. Bu da aslında internetin nimetlerinden faydalanmak için haklı bir sebep. Başlıkta ismini veridiğimiz Viper isimli uygulama da bu nimeti kullananlardan.

Örneğin çok mesajlaştığınız biri var ve ikinizde akıllı telefon ile internete bağlanma hakkına sahipsiniz. Yalnız mesajlaşma için operatörlere para kaptırmak istemiyorsunuz. Aynı şeyi telefon görüşmeleri içinde söyleyebiliriz tabi ki. Bu güzellikten faydalanmak için tek yapmanız gerek iki tarafa da Viper isimli uygulamayı yüklemek. Ardından tamamen ücretsiz şekilde internete bağlı olduğunuz her an , istediğniz kadar konuşabilir ve mesajlaşabilirsiniz.

Tabi ki programın özellikleri bunlarla sınırlı değil. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan bu uygulama ile farklı kişilerle kontak kurabilirsiniz. Ayrıca mesajlaşma ve görüşmenin yanında e-mail alıp – yollama imkanına da sahipsiniz. Güzel özelliklerinden bir diğeri ise telefon görüşmesi yaptığınız esnada eğer internetinizde problem yaşanacaksa konuşmaya operatörden devam edebiliyorsunuz.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Viber uygulamasını indirmek için aşağıdaki barkodu kullanabilir veya resime tıklayarak da Google Play Store yönlendirmesini sayesinde indirmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Barkod ile indirmeyi bilmiyorsanız barkod ile indirme nasıl yapılır isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (9)

 1. Viber

  Hello,
  This is a member of the Viber Development Team!
  Excuse me, my Turkish is not so good, so I will write in English 🙂
  Thank you for your review of Viber. we are very happy that so many people worldwide are interested in our application.

  If you have any question about Viber – please feel free to ask.

  Thank you,
  Viber Team

  Cevapla
  • Aliq
   (Yönetici)

   Developers would like to ask all the questions you want to know. Thank you for your attention.
   Viber Geliştiricileri uygulamalarını tanıttığımız için bizlere teşekkür manasında bir yorum yollamışlar. Ayrıca yorumlarında herhangi bir sorunla karşılaştığınızda bildirmemizi rica etmişler. Eğer sizlerin de Viber uygulaması konusunda bir sorunuz veya sorunuz varsa bizim aracılığımızla iletebilirsiniz.

   Cevapla
 2. miralay turgay

  Android işletim sistemine sahip bir telefonum olmasını bu yüzden seviyorum. Geniş uygulama arşivi ile her ihtiyaca cevap veriyor. Aynı işi yapan birden fazla uygulama alternatifi sunuyor.

  Cevapla
 3. mehmet

  vıber ı kullanabılmem ıcın 3G bağlantısı şartmı
  yoksa adroıd işletım sıstemıne sahıp telefonumun olması yeterlımı?
  teşekkurler

  Cevapla
 4. ahmetavvvklu

  her sey iyi hoşta bu viberden cıkamıyorum yani sürekli acıkkalıyo varmı bunun bi caresi

  Cevapla
  • Aliq
   (Yönetici)

   Bu sorunun bir çözümü yok ne yazık ki. Aynı Facebook uygulaması gibi bu uygulama da arka planda çalışmaktadır.

   Cevapla
 5. mert

  şunu sorarmısınız acaba ne kadar kota yiyor 🙂

  Cevapla
 6. Halil Öztürkci

  Viber Android uygulaması güncellendi! Yepyeni özellikler var:

  Cevapla

Yorum Yap