Android Haberler 17 Ağustos 2012, 07:29
google play logo

Google Play Store’da Uygulama Güncelleme Yeni Bir Hal Aldı

Sizlere daha önce ki haberlerimizde Google Play Store’un yeniliklere gideceğini ve böylelikle bizlerin hem aramalarda daha hızlı işlem yapmamızı hem de uygulama güncellemede daha az data yapmamız sağlanacaktı. Bu güncelleme bu gün kullanıma girdi ve artık uygulama güncellemek istediğimizde uygulamanın tümünü değil güncellenecek bölümünü indirmemiz yeterli oluyor. Yani 100MB’lık bir uygulamayı güncellemeye kalktığımızda 5-6MB’lık bir paket indirmemiz yeterli olacak. Böylelikle kullanıcıların kullanmış olduğu data miktarı azalmış hem de Google’ın sunucuları da rahata ermiş oldu.

Google Play Store’a yeni gelen bu güncelleme ile isterseniz kendinize bir uygulama listesi yapabilir ve bu liste içerisinden istediğiniz uygulamaları daha sonra satın alabilirsiniz. Bu listeyi üyeliğiniz de istediğiniz süre boyunca saklama hakkına sahipsiniz. Kullanıcı arayüzü bakımından da çalışmalar yapılan yeni güncellemede hediye kartı özelliği de gelecek. Böylelikle satın aldığımız bir akıllı telefonun yanında hediye olarak da bir Google Play Store hediye kartı verebileceğiz. Hediye kartı güncellemesinin ne zaman geleceği şimdilik bilinmese de uygulamaları rahat güncelleme sunan Play Store 3.8.15.apk’sini isterseniz aşağıdaki bağlantı kurarak indirebilir ve marketi güncelleyebiliyorsunuz.

Play Store 3.8.15.apk

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap