Diğer Tabletler 16 Ağustos 2012, 07:58
Acer Iconia A110-1

Jelly Bean’lı Acer Iconia A110 Satışlarına Başlanıyor

Tablet üretiminde kendinden fazla söz ettiremeyen Acer, Eylül ayından yeni bir tabletini satışa sunmayı amaçlıyor. Fiyat/performans bakımından üst düzey bir tablet olan Acer Iconia A110 sahip olduğu özellikler ve ekran sayesinde de Google’ın Nexus tabletini aratmamakta. İlk olarak İngiltere’de satışa sunulması beklenen Acer Iconia A110’un ülkemiz pazarında da satışa sunulacağını düşünüyoruz. 1.2 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli işlemciden güç alan bu model ayrıca işletim sistemi olarak da Android’in yeni sürümü Android 4.1 Jelly Bean ile geliyor.

1024 x 600 piksel çözünürlüğüne sahip 7-inç TFT LCD ekrana sahip olan Acer’ın yeni tableti 4 çekirdekli işlemcisinin yanı sıra 1GB DDR3 RAM’den güç almakta. 8GB dahili hafızaya sahip olan model istenirse microSD kart sayesinde +32GB daha hafızaya sahip olabiliyor. 2MP’lik ön kameraya sahip olan Acer Iconia A110 sayesinde internet bağlantısı ile görüntülü konuşma yapmak oldukça kolay.

GPS, Bluetooth 3.0 ve Wi-Fi 802.11 b/g/n teknolojilerini barındıran Acer Iconia A110 ayrıca uzun süreli kullanım sunan 3420 mAh’lık bir de bataryaya sahip. Tüm Android oyunları çalıştırabilecek olan Acer Iconia A110’un bu kadar performans özelliğinin yanı sıra en dikkat çekici özelliği ise direk olarak Android 4.1 Jelly Bean ile geliyor olması. Böylelikle Google Nexus’dan sonra direk Android 4.1’li gelecek ilk model Acer Iconia A110 olabilir.

İlk olarak İngiltere de satışa sunulacağını belirttiğimiz Acer Iconia A110’un fiyatı ise 280$ civarlarında. Tabi bu fiyatın ülkemiz pazarına gelirken ki durumu biraz daha değişiklik gösterecektir. Eylül ayında ilk satışlarına başlanacak bu tabletin ne kadar başarıya ulaşacağını merakla takip ediyor ediyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap