Samsung 15 Ağustos 2012, 21:46
Galaxy Note 10.1

Samsung Galaxy Note 10.1 Satışlarına Başlanıyor

Tablet konusunda kendini fazla gösteremeyen Samsung, MWC 2012 fuarında tanıttığı Galaxy Note 10.1 modelini biraz daha geliştirerek geçtiğimiz hafta resmi olarak kullanıcılarına tanıtmıştı. Performans odaklı olan bu yeni tabletin satışlarına da hemen başlanıyor. İlk olarak ABD’de satışa sunulacak olan Galaxy Note 10.1 daha sonra Avrupa ülkelerinde ve sonrasında da global pazarda satışa sunulacak. Ülkemiz pazarında da yerini almayı bekleyen Galaxy Note 10.1’in özellikleri ve ABD’deki satış fiyatını sizlere sunuyoruz.

Samsung’un geliştirmiş olduğu Exynos 4 Quad isimli 4 çekirdekli işlemcisinden güç alan Galaxy Note 10.1 aynı zamanda Mali 400 MP GPU ile muhteşem grafikler sunabiliyor. Bunların yanı sıra 2GB RAM ile satışa sunulacak olan tabletin performans bakımından neredeyse tüm tabletlerden üstün olduğu kesin. 1280 x 800 piksel çözünürlüğünde PLS TFT LCD ekrana sahip olan tabletin en büyük eksikliği Apple’ın çıkarmış olduğu iPad’tan biraz geride kalarak Retina ekran kullanmıyor olması. Tabi ki bu durumu da performans özellikleriyle unutturuyor.

16 Ağustos yani yarın ABD’de satışa sunulacak olan Galaxy Note 10.1’ın 16GB Wi-Fi’li modelinin fiyatı 499$ olarak belirlenmiş ve 32GB Wi-Fi’li modelinin fiyatı ise 549$. İstenilirse Galaxy Note 10.1’e microSD kart ile birlikte +64GB daha hafıza dahil edebilmek mümkün oluyor. Android’in yeni işletim sistemi olan Jelly Bean’a da güncellenecek olan Galaxy Note 10.1’in Android 4.0.4 ve ToucWiz ile şimdilik üst seviyede bir tablet olduğunu söylemek mümkün.

Ülkemizde de kısa sürede satışa sunulmasını beklediğimiz Galaxy Note 10.1’in fiyatı konusunda şimdilik bir bilgi bulunmuyor. Ayrıca bu tabletin ülkemizdeki mobil operatörler ile de satışa sunulabileceği düşünülmekte.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap