Android Uygulamalar 12 Ağustos 2012, 14:45
QR BARKOD

QR BARCOD Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda sizlere QR olarak tabir edilen bir barkottan bahsedeceğiz. Son zamanlarda deneme sınavlarına girenlerin birçoğu fark etmiştir ki o sınav kitapçıklarının hemen hemen hepsinde bir ufak barkod bulunuyor. Acaba bu ne işe yarar ne için buraya koyuldu gibi akılda birçok soru işareti oluşmaya başlar oldu. İşte bu sorulara çözüm bulmak için bu kare barkodun ne işe yaradığından kısaca sizlere bahsedeceğiz. Öncelikle her üründe bulunan barkodlar ile bu barkod arasındaki en büyük farklılık kare olması ve üzerinde sayı ibarelerinin bulunmamasıdır.

Hayatımıza yeni giren bu QR barkod sayesinde herhangi bir site linkini, mesajı rahatlıkla kodlayarak QR barkod şekline sokabiliriz. Bu barkodları okumak için de QR barkod tarayıcısına ihtiyaç bulunuyor. Tabi bu tarayıcıyı da en kolay yoldan bize akıllı telefonlar rahatlıkla sağlayabiliyorlar. Bu barkodları okumak için Google Play Store üzerinden barkod okuyucu uygulaması kurarak rahatlıkla QR barkodları okutabiliriz. Ayrıca fark ettiyseniz sizlere kolaylık sağlamak için her uygulama ve oyun tanıtımı yazılarımızda QR barkod ve uygulama linki paylaşmaya çalışıyoruz. Böylelikle akıllı telefonunuzu ekranda bulunan QR barkoda taratarak rahatlıkla akıllı telefonunuza yükleme imkanı sunuyorsunuz.

QR BARKOD Android Uygulaması

QR barkod okutabilmek için Google Play Store üzerinde onlarca uygulama bulunuyor. Siz isterseniz Google Play Store’da QR Barkod adında arama yaparak uygulamaları arayabilir, isterseniz de şimdi sizlere tanıtacağımız uygulamayı kullanabilirsiniz. Benim ve tanıdıklarımın severek kullandığı ve anlaşılır tasarımı sayesinde her kesimden insanın rahatlıkla kullanabileceği bir uygulama olan QR BARCODE SCANNER isimli bu uygulama ile tüm QR barkodları rahatlıkla okutabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu uygulamayı indirmek için aşağıda bulunan resimli butona tıklamanız yeterli olacaktır.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (9)

 1. gülsu evin

  Android işletim sistemine ilk geçtiğimde pek sevmemiştim ancak sonra uygulamaları keşfettim. Bu benim ilk akıllı telefonumdu. Bundan sonra son olmayacağı da kesin daha gelişmiş bir model almaya karar verdim.

  Cevapla
 2. müge hızır

  Google Play Store üzerinden istediğim uygulamaları aramakta zorlanıyordum bu esnada sitenizi keşfettim. Uygulamalara yabancı olduğum için isimlerini bilmiyorum. Sitenizden tek tek okuyarak istediklerimi elde ettim teşekkür ederim.

  Cevapla
 3. taha uluğ

  Bazı insanlar gerçekten emeğe saygı duymayı bilmiyor. Geliştirici bu uygulamayı yapana kadar ne kadar emek verdiğine saygı duymadan sadece kötülüyorlar. Eğer uygulamada bir eksiklik görüyorsan bunları belirt ki düzeltsinler.

  Cevapla
 4. egemen berk

  Herkesin vazgeçilmez bir Android uygulaması oluyor. Size garip gelebilir ancak bu uygulama da benim vazgeçilmezlerimden bir tanesi.

  Cevapla
 5. güven iris

  Bazı insanlar gerçekten emeğe saygı duymayı bilmiyor. Geliştirici bu uygulamayı yapana kadar ne kadar emek verdiğine saygı duymadan sadece kötülüyorlar. Eğer uygulamada bir eksiklik görüyorsan bunları belirt ki düzeltsinler.

  Cevapla
 6. serenat ilknur

  İndirdiğim uyulamalar sayesinde artık bilgisayar başına çok daha az geçiyorum. Çünkü hemen her işimi telefon üzerinden kolayca halledebiliyorum. Bilgisayara geçmeme gerek kalmıyor.

  Cevapla
 7. tunahan ataman

  İnternette gördüğüm bir çok uygulama kısa açıklamalara sahip olduğundan hangisinin ne işe yaradığına bir türlü emin olamıyordum. Sunduğunuz açıklayıcı uygulama tanıtımları ile ihtiyacım olanı kolayca seçiyorum.

  Cevapla
 8. ekin gülbahar

  Sitenizi inceledikten sonra Android platformunun ne kadar büyük olduğunu bir kez daha anladım. Uygulamaları sayesinde herkese hitap ediyor. Herkes kendi işine yarayan Android uygulamaları kurarak cihazını kişileştirip daha yararlı bir hale getiriyor.

  Cevapla
 9. Hüseyin Recep SAĞIR

  Hocam akıllı saat gelecek yakında . Fakat kurmayı bilmiyorum. Telefonum samsung S4 . Gelecek olan saat smartwatch otium gear s . Barkod okutup program indiriliyor. Bu önerdiğiniz program ile mi yapacağım bu işlemi

  Cevapla

Yorum Yap