Samsung 10 Ağustos 2012, 08:11
Galaxy Tab 2 7.0 student

Samsung’dan Öğrencilere Özel Tablet: “Galaxy Tab 2 7.0”

Akıllı telefon ve tablet pazarının en çok satış gerçekleştiren firmalarından birisi olan Samsung, Galaxy Tab serisine yeni bir tablet ekleyerek öğrencilere de destek verdiğini gösterdi. Galaxy Tab 2 7.0 olarak tabir edilen 7-inç boyutundaki ekrana sahip olan bu model 19 Ağustos’da satışa sunulmaya hazırlanıyor. İlk olarak kendi memleketi olan Güney Kore’de satışa sunulması beklenen bu tabletin ülkemiz pazarında yer alacağı da kesin gözüyle bakılmakta. Hızla kullanımı artan tabletlerin öğrenciler için özel olarak üretiliyor olması da genç kitleye satışların ön planda olduğunu gösteriyor.

1 GHz hızında çalışan çift çekirdekli ARM Cortex-A9 tabanlı işlemciye sahip olan Galaxy Tab 2 7.0 ayrıca 1GB RAM bulundurmakta. PowerVR SGX540 GPU sayesinde grafik konusunda oldukça yetenekli olan bu tabletin 7-inç’lik ekranının çözünürlüğü de 1024 x 600 piksel olarak belirtilmiş. 4000 mAh’lık batarya ile uzun süreli kullanım imkanı sunan Galaxy Tab 2 7.0 Android 4.0 ICS işletim sistemi ile satışa sunulacak. 3G bulunmayacak olan bu modelde bağlantı birimi olarak Wi-Fi ve Bluetooth bulunacak. Öğrencilere özel üretildiği için 3G bulunmayan bu modelin fiyatı da ona göre düşünülerek 249$ olarak belirtilmiş. 8GB dahili hafızası bulunan Galaxy Tab 2 7.0’ın istenilirse hafızası microSD kart ile +32GB daha arttırılabiliyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (1)

  1. Onur Öktem

    Daha ucuza gidip Artes modellerine bakabilir hem ucuz, hem kaliteli hemde teknik destekleri mükemmel !

    Cevapla

Yorum Yap