LG 9 Ağustos 2012, 19:51
Optimus 4X HD-1

LG’nin 4 Çekirdekli Modelinin Ülkemizde Satışlarına Başlanıyor

2012’nin başlarında başlayan 4 çekirdekli akıllı telefon haberlerinin ardından HTC’nin çıkarmış olduğu HTC One X modeli çığır açar nitelikteydi. Bu modelin ardından diğer büyük akıllı telefon üreticileri de atağa geçerek kendilerinin en akıllı 4 çekirdekli telefonlarını üretmeye başladılar. İlk çift çekirdekli akıllı telefonu çıkaran LG ise dört çekirdekli teknolojide geride kaldı ve Optimus 4X HD modelini kullanıcılarına bu gün resmi olarak tanıttı. 1.5 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli işlemci ve 1GB RAM’den güç alan LG’nin bu yeni akıllısı ayrıca uzun süreli batarya ömrü de sunuyor.

1.5 GHz hızında çalışan işlemciye sahip olan Optimus 4X HD grafik birimi olarak da 12 çekirdeği bulunan GeForce ULP GPU’ya sahip. Android 4.0 ICS işletim sistemi ile gelecek olan bu model ayrıca Optimus U.I 3.0 kullanıcı arayüzü sayesinde rahat ve hızlı bir kullanım sunuyor. 4.7-inç 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde True HD IPS LCD ekran bulunan bu modelin ekranı Gorilla Glass çizilmeye dayanıklı cam ile güçlendirilmiş. 8MP LED flaşa sahip arka kamerası ile 1080p video kayıt yapabilen Optimus 4X HD’de ayrıca 1.3MP’lik görüntülü konuşma imkanı sunan ön kamera da yer alıyor. 16GB’lık dahili hafızaya sahip olacak bu akıllı telefon istenilirse microSD kart ile +32GB daha hafıza ekleme özelliğine sahip. 2,150mAh’lık bataryasının yanı sıra SiO+ teknolojisi sayesinde bu akıllı telefon uzun süre kullanım süresini sunuyor.

Ülkemizde de satışa sunulacak olan LG’nin bu akıllısının satış fiyatı 1699TL olarak belirlenmiş. Tam olarak ne zaman satışa sunulacağı belli olmasa da sahip olduğu özelliklere göre fiyatının oldukça uygun olduğu söylenebilir. Ayrıca ülkemizde bulunan 4 çekirdekli diğer modellerin sayesinde de bu modelin fiyatının daha da düşme olasılığı bulunmakta.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap