Android Uygulamalar 8 Ağustos 2012, 12:45
ES File Explorer

ES File Explorer, Android Dosya Yöneticisi

Dosyalama bir teknolojik aletin olmazsa olmaz özelliklerindendir. Öncelikle bilgisayarlarımızda karşılaştığımız bu işlem için çok farklı teoriler üretilmekte, paralar harcanmakta. Konu akıllı telefon olunca da yine aynı şekilde dosyalama sistemi çok büyük bir önem arzediyor. Malum akıllı olduklarından dolayı tüm dosya türlerini desteklemesini, istediğimizi anında bulabilmeyi, hatta rar ve zip gibi işlemleri halletmesini beklemek hakkımız. Bazı markalar sistemin içine kendileri entegre etselerde bazıları ise maalesef etmiyorlar. EsFile Explorer işte bu noktada bizim can yeleğimiz oluyor. ES File Explorer saydığımız tüm özelliklere sahip bir dosyalama Android uygulamasıdır. Android telefonlarınız da en başta bulunması gerekenlerden önemli bir Android uygulamadır.

Uygulamanın açılışında direk olarak SD depolama biriminin dosyalama diziniyle karşılaşıyorsunuz. Ayrıca uygulama basit bir arayüzle selamlıyor sizi. Üstte bulunan çubukta favori klasörlerinize ulaşabilmeniz, arama yapabilmeniz, klasörlerde gezinirken üst dizine çıkabilmeniz, çoklı seçim yapabilmeniz, uygulama yönetici sayfasına ulaşabilmeniz ve listeleme meyotlarında değişiklik yapabilmeniz sağlanmıştır. Eğer isterseniz de sekmeleri açıp ağ, ftp, net ve yerel sistemlere bağlanabilmeniz de mümkün. Ayarlar kısmında ise neredeyse her türlü ayrıntıya hükmedebilmeyi sağlanmış ayarlar bulunmakta. Temasından, dosya yerleşimlerine, görünümlerinden, güvenliklerine kadar kullanışlı bir Android uygulama olan ES File Explorer Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulmaktadır. ES File Explorer Android uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (4)

 1. yazgülü turan

  Gördüğüm en geniş Android uygulama arşivi bu sitede. Hem geniş hemde ayrıntılı açıklaması olan uygulama sayfanız sayesinde ihtiyacım olan her şeyi kolayca bulabiliyorum.

  Cevapla
 2. atilla alkanalp

  Android işletim sistemine sahip bir telefonum olmasını bu yüzden seviyorum. Geniş uygulama arşivi ile her ihtiyaca cevap veriyor. Aynı işi yapan birden fazla uygulama alternatifi sunuyor.

  Cevapla
 3. simin akın

  Benzer çeşitli uygulamalar var ancak arayan arkadaşlara özellikle bunu öneririm. Bizzat kullandım ve şuna kadar bana göre eksik bir yanını görmedim. Sizinde işinizi göreceğine emin olabilirsiniz. Üstelik kullanımına hemen alışacaksınız.

  Cevapla
 4. elvan naz

  Sayenizde bulmak için büyük bir arama zahmetine katlandığım uygulamayı kısa sürede buldum. Üstelik oldukça açıklayıcı bir tanıtım yazısı da yazmışsınız. Sayenizde büyük bir zahmetten kurtuldum.

  Cevapla

Yorum Yap