Android Uygulamalar 4 Ağustos 2012, 21:58
QuickPic androidsistem

QuickPic, Resim Galerisi ve Resim Düzenleme Uygulaması

Android telefonların en güzel özelliklerinden birisi kullanabileceğiniz program bolluğudur. Aldığınız telefon markasının size verdikleriyle yetinmek zorunda değilsiniz. Beğenmedğiniz ne varsa onunla aynı işi daha iyi yapan programlar bulabilirsiniz. Bunun nedeni ise genelde programı yazanlarında kullanıcılar olması. Yani neyin istendiğini anlayabilecek, bilebilecek insanlar.Malum telefonlardaki kameraların kaliteleri o kadar yükseldi ki hobi olarak uğraşanların dışında çoğu kişi fotoğraf ve video çekimi için telefonlarını kullanır oldu. Dolayısıyla burada bir açık ortaya çıkıyor. Çekilen bu fotoğrafların aynı güzellikte izlenebilmesi, depolanabilmesi. QuickPic tam bu noktada devreye giriyor. Kaliteli bir galeri deneyimi yaşatan QuickPic’in kullanıcılar tarafından en sevilen özelliği ise gizli klasör oluşturuyor olabilmesidir.

Öncelikle belirtmekte fayda var ki uygulamanın dili maalesef İngilizce. QuickPic Android uygulamasını açtığımızda oldukça sade ve anlaşılır bir arayüzle selamlıyor bizi. Üst kısımda üç adet buton bulunuyor. Galerini gösterim şekli, fotoğraf çekmeye geçiş ve yeni klasör açabileceğimiz , gizli klasörlerin gösterilip gösterilemeyeceğini seçebileceğimiz, ayarlara girebileceğimiz bir buton. Resimlerimizi istediğimiz gibi klasörleme hakkına sahibiz. Klasör içinde fotoğrafları çoklu seçebilmek için Üst tarafta tick işareti olan butonu kullanabilirsiniz. Aynı butonun solunda ise fotoğraflarımızı slayt şeklinde izleyebilmemizi sağlayan buton bulunmakta.

Akıllı telefon oluşunun avantajını ise paylaşım yaparken kullanıyoruz. (“Bluetooth”,”Dropbox”,”Evernote”,”Facebook”,”Gmail”,”Mesajlaima”,”Messenger”,”Picasa”,”Pixlr-o-Matic”,”Twitter”,”WhatsApp”) Parantez içinde belirttiğim paylaşım alanlarını seçebiliyoruz. Tabi bazıları telefonunuzdaki uygulamalar olarak göreceksiniz. Hemen hemen hepsi ile adaptasyonu blunmakta.

Yazımın başında değindiğim üzere dosya gizleme gibi bir özellik bulunmakta. Bunun için ana ekrandayken dosyalarınızdan her hangi birine uzun süre basıp “hide” seçeneğine tıklamanız yeterli.

QuickPic Android uygulaması galeri ihtiyacınız için gayet basit ve komple bir uygulamadır. Sağladığı ektra özellikler sayesinde de her türlü ihtiyacınızı karşılayacaklardır. QuickPic gibi birçok Android uygulamaları ile Android telefon ve tabletler hayatımızı kolaylaştırmakta.

 

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (5)

 1. barışhan elbruz

  Öğrenci, iş adamı yada internetle çok içli dışlı olup olmayan herkesin indirmesi gereken bir uygulama bence. Google Play Store üzerinden indirip en azından bir deneyin derim.

  Cevapla
 2. emri baypars

  Oldukça dikkat çekici bir uygulamaydı. Belki işime yarar diye indirdim ancak belki değil hemen her zaman işime yarıyor uygulama. Çok fazla yardımı oldu bana.

  Cevapla
 3. çağan şevval

  Alında en geniş özelliklere sahip olan uygulamalardan bir tanesi. Daha çok geniş özelliklere sahip benzer bir uygulamayı kolay kolay bulamazsınız. İndirmenizi tavsiye ederim.

  Cevapla
 4. kutsal bülent

  Artık evde bile olmama gerek kalmıyor. Tüm ihtiyaçlarımı Android işletim sistemli telefonuma yüklediğim uygulamalar ile halledebiliyorum.

  Cevapla
 5. fevzi doğanhan

  gayet güzel olmuş

  Cevapla

Yorum Yap