Android Oyunlar 2 Ağustos 2012, 11:00
Major-Mayhem

Major Mayhem

Major Mayhem, bizlere eskiden atari salonlarında etrafı taraya taraya gittiğimiz oyunları anımsatıyor. Bu oyunda da elimizde silahımız, etrafı taraya taraya gidiyoruz. Başkandan görevler alıyoruz. Başkan bize “Bu görevi sadece sen yapabilirsin, senden daha iyisi yok.” gibi sözlerle veriyor gazı. Bizde bu sözlerle görev görev atlayıp ninjaları öldürüyoruz. Her görevde bir taşın arkasına tıklayıp ninjaları öldürüyoruz. Bazı özel ninjalar var, onlara dikkat etmemiz gerekiyor. Mesela bazı ninjalar kırmızı bir disk atıyor. Eğer disk vücudumuza isabet ederse zırhımız gidiyor.

Oyunda para kavramı var. Paralar ile kendimize yeni silahlar, zırhlar, power-up öğeleri alabiliyoruz. Bu paraları görevlerle ya da bonuslarla kazanıyoruz. Rütbe sistemi olan oyunda, her rütbe atladığınızda size bir bonus veriyor. Bu bonus bazen hava saldırısı, bazen de oyun parası oluyor.

Power-uplar ile oyunda hava saldırısı, süper kurşun gibi özelliklere sahip olabiliyorsunuz. Bunlar da savaşta bizim işimize fazlasıyla yarıyor. Bunun yanında oyundaki silahlar çok çeşitli. Her türden silah var. Uzisinden tutunda sniperına kadar. Bunlarda ninjalar yanında uçaklarla yaptığımız savaşlarda çok işimize yarıyor. Bunun yanında oyun modlar konusunda cömert. Oynayabildiğiniz 4 farklı mod var. Mutlaka birini seveceksiniz.

Grafik konusunda oyun çok iyi. Genellikle iki boyutlu oynadığımız oyun, bazı yerlerde 3 boyutlu olabiliyor. Optimizasyon da aynı güzellikte. Profesyonel bir optimizasyon yapıldığı kesin. Düşük özellikli cihazlarda bile uygun ayarlarla oynayabileceğiniz kesin.

Oyun Google Play Store’da ücretsiz. Ancak bunun yanında oyun parası ücretli. Bununda pek önemi yok çünkü oyunu oynadıkça zaten oyun parası elde ediyorsunuz. Oyuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.