GO TaskManager EX, Android Görev Yöneticisi

Android telefonumuz aynı bilgisayarımız gibi çalışma mantığı göstermektedir. Tabi ki bilgisayardan tek eksik yanı, performansıdır. Düşük performansa sahip olan Android telefonlar bazen istediklerimizi karşılayamamaktadır. Tabi bu durumun böyle olması bazen bizi sinir edecek düzeye kadar gelmekte. Mesela daha önceleri rahatlıkla oynayabildiğimiz Android oyunların zaman içerisinde oynarken biraz kastığını, donduğunu hissederiz. İşte bu durumun en büyük sebebi alt planda çalışan diğer uygulamalardır. Yani bir Android oyun 600 MHz işlemci gereksinimine gerek duyuyor, lakin bu kadarlık bir kullanım alamıyorsa oyun içerisinde donmalara sebebiyet verecektir. Bu durumu ortadan kaldırmak için en etkili yöntem alt planda çalışan uygulamaları kapatmaktan geçmekte.

Bu yazımızın konuğu olan GO TaskManager EX Android uygulaması sayesinde alt planda çalışan uygulamaları rahatlıkla görebilir ve bu uygulamaların çalışmalarını durdurabiliriz. Ayrıca çalışan uygulamaların alt kısmında ne kadar RAM tükettiği bilgisine de rahatlıkla ulaşabiliriz. Widget özelliğine sahip olan GO TaskManager EX Android uygulaması ile ana menüden kullanılan işlemci ve RAM miktarını rahatlıkla görebilme imkanına sahibiz. Ayrıca uygulamanın içerisinde sahip olduğu Cache scanning seçeneği ile önbellekleri rahatlıkla temizleyebilir, Android telefonun veya tabletin daha rahat çalışmasını sağlayabilirsiniz.

GO TaskManager EX Android uygulamasının kullanımını göstermek adına çekilmiş olan videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan GO TaskManager EX Android uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

----

Yazar Bilgileri

Aliq aliq90@hotmail.com
MEB Bakanlığına Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde V.H.K.İ. olarak çalışıyorum. Ayrıca boş zamanlarımda hobi olarak Androidsistem.net sitesinde yazılar yazarak sitemizde yardım bekleyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmaktayım.Google

Telefon Karşılaştırıcı (Beta)

Bu aracımız sayesinde sizlerde bu sistemin içerisinde yer alan Android telefonları rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma aracımız sadece teknik özellikleri içermektedir. Bu sebepten karşılaştırmalarda diğer etkenleri de göz önüne almanızın önemli olduğunu belirtelim.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

YORUMLAR

 1. 03 Kasım 2012, 07:16

  Bu güne kadar iPhone kullanıyordum. Keşke Androidli bir telefona daha önce geçseydim. Muhteşem bir özgürlük var. Ve her baktığımda iPhone göre daha fazla yeni uygulama çıkıyor. Ayrıca uygulamarın sık sık kendini geliştirmesi de cabası.

  Cevapla
 2. 02 Kasım 2012, 02:34

  Bu uygulama yüzünden kullandığım farklı bir benzer uygulamayı sildim. Çünkü uzun süredir kullandığım uygulamadan çok daha fazla özellik barındırıyordu.

  Cevapla
 3. 02 Kasım 2012, 01:53

  Uygulama anlamadığım garip bir hata verdi. Sürüm ile uyumlu ancak yinede çalışmadı acaba neden oldu. Bende benzer işi yapabilen farklı bir uygulama indirdim şimdi sorun yok. Android işimi her şekilde çözüyor.

  Cevapla
 4. 30 Ekim 2012, 09:44

  gayet güzel olmuş

  Cevapla
 5. 29 Ekim 2012, 09:35

  paylaşımda bir numarasınız.

  Cevapla
 6. 29 Ekim 2012, 09:22

  Yaşım biraz büyük olduğu için Android bir telefon almakta şüpheliydim. Daha çok gençlere hitap ediyor sanıyordum. Ancak işimde bana oldukça yardımcı oldu. Oğlum almam için zorlamak da haklıymış.

  Cevapla
 7. 26 Ekim 2012, 03:12

  Uzun süredir buna benzer bir uygulama arıyordum ancak nedense yükledikten sonra hata verdi çalışmadı. Bende sitenizde benzer başka bir uygulama vardı onu kurdum. Teşekkür ederim.

  Cevapla

YAZIYA YORUM YAP

Androidsistem.net Hakkında

Android hakkında yeni çıkan Android telefonları, Android tabletleri inceleyen Android uygulamalar hakkında sizlere günlük olarak veriler sunan Androidsistem.net sitemiz sizlerin aracılığı ile daha iyiye daha çok kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

"Androidsistem.net, Android adına her şey burada."

Androidsistem.net'i Takip Edin!

Androidsistem.net'i aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden takip edip, destek olabilirsiniz.


Androidsistem.net'i takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.