Samsung 29 Haziran 2012, 08:45
galaxy note 2_1

Samsung Galaxy Note 2’nin Özellikleri Belli Oluyor

Samsung’un geçen sene tanıttığı Galaxy Note isimli dev ekrana sahip modeli kısa sürede büyük bir başarıya imza atmıştı. Bu başarının ardından aynı Galaxy S serisi gibi bu modelin de bir seriye sahip olup olmayacağı merakla bekleniyordu. Beklenen oldu ve Samsung’un Galaxy Note 2 için çalışmalara başladığı haberleri gelmeye başladı. Bu gün Güney Koreli bazı siteler Galaxy Note 2 hakkında bilgiler sunmaya başladılar. Bu bilgilerin doğrultusunda aynı küçük kardeşi gibi bu modelin de çift çekirdekli işlemci ile geleceği bu haberlerin en büyük noktası. Ayrıca Galaxy Note’un 5.3’lük ekranına karşın bu modelde 5.5-inç’lik bir ekran kullanılacağı da belirtilen haberler arasında yer almakta.

5.5-inç AMOLED ekrana sahip olması beklenen Galaxy Note’un 1680 x 1050 piksel çözünürlüğünde görüntü sunması bekleniyor. Küçük kardeşine göre RAM miktarında da biraz artık beklenen bu modelin 1.5/2GB RAM kullanacağı aynı zamanda 4G LTE desteği de sunacağı beklentiler arasında. 8MP kamera ile gelmesi beklenen bu modelin, eski modele nazaran biraz incelmesi bekleniyor. Böylelikle avucumuza daha rahat oturabileceği düşünülmüş. Tasarım bakımından Galaxy S3’e benzetilen Galaxy Note 2’nin çift çekirdekli işlemcisi ile 7 milyon barajını geçmiş Galaxy Note kadar satış gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceği büyük merak konusu olmakta. Eylül ayında tanıtılması beklenen bu modelin büyük bir ihtimal Apple’ın iPhone 5’den önce tanıtılması bekleniyor. Ayrıca bu modelin Android 4.1 Jelly Bean sürümü ile de gelip gelmeyeceği konusunda şimdilik bir bilginin bulunmadığını notlarımıza eklemek isteriz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap