Google Play Store 28 Haziran 2012, 22:05
google play logo

Google Play Store Güncellendi

Dün gerçekleşen Google I/O konferansından sonra Google’ın getirdiği yeniliklerinden birisi de Google Play Store güncellemesi oldu. Bu güncelleme ile birlikte Google Play Store üzerinden yüklenmiş uygulamaları rahatlıkla her modele göre ayrı bir şekilde görebilme imkanına sahip oluyor. Tabi bahsettiğimiz bu işlemler tarayıcımız arayıcılığıyla rahatlıkla yapılmakta. Bu güncelleme ile gelen en büyük yenilik ise tarayıcımızdan Android cihazımızda ki uygulamaları rahatlıkla silebilme imkanı. Böylelikle Android tabletimiz veya telefonumuz yanımızda olmasa bile istediğimiz şekilde içerisindeki uygulamaları görebilecek, istersek de silebilme imkanına sahip olacağız.

Google Play Store’u açtınız ve yenilikler nerede ben göremedim dediğinizi duyar gibiyim. Yenilikleri görmek için ilk olarak sağ üstte bulunan Android Uygulamalarım kısmına tıklamanız gerekiyor. Buraya tıkladıktan sonra açılan menüden bizlere sahip olduğumuz Android cihazları gösteren bir bölün gelmekte. Bu menüden istediğimiz Android cihazı seçiyoruz ve alt kısımda o cihazda yüklü olan uygulamalar karşımıza çıkıyor. Mesela üstteki resimde görüldüğü gibi benim Google Play Store adresimde 2 cihazım bulunmakta. Bunlardan birisi Galaxy S, diğeri ise Reedpadx lite (tabi bu model tanımlı olmadığı için tanımsız görünmekte) buradan yapmış olduğum seçim doğrultusunda alt kısımda yüklü uygulamalar karşıma çıkıyor. Bu bölümde uygulamalar alfabetik olarak sıralanmakta. Tabi ki herhangi bir uygulamada güncelleme bulunuyorsa, o uygulama en üst kısımda gözümüze çarpıyor. Eğer bu uygulamayı güncellemek isterseniz üzerine tıklayarak güncelle demeniz yeterli olacaktır. Başta belirttiğimiz bu bölümden kullanmadığımız uygulamaları silme imkanına da sahibiz. Uygulamaların sağ tarafında bir çöp kutusu görülmekte. Silmek istediğiniz bir uygulamanın sol altında bulunan çöp kutusuna tıklayarak o uygulamayı rahatlıkla Android cihazınızdan silebilirsiniz. Unutmadan belirtmek isteriz ki, burada yapmış olduğunuz her işlemin gerçekleşmesi için Android cihazınızın internete bağlanması gerekmekte. İsterseniz siz bu işlemleri bu gün yapın 5 gün sonra Android cihazınızı internete bağlayın, o gün hemen o işlemler yapılmaya başlayacaktır.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap