Asus 25 Haziran 2012, 18:14
NexusTablet

Google Nexus Tablet’in Özellikleri ve Fiyatı

Google’ın sunması beklenen Nexus Tablet‘in özellikleri bu gün internet ortamına sızdırıldı. Bu sızma ile birlikte Nexus Tablet’in özellikleri de belli oldu. 1.3GHz hızındaki 4 çekirdek ve 1GB RAM’den güç alan bu tabletin en farklı özelliği ise sahip olacağı Android 4.1 işletim sistemi. Fiyat bakımından da diğer tabletlere müthiş ucuz olacak olan bu tabletin 8GB ve 16GB’lık versiyonlar halinde satışa sunulacağı düşünülüyor. 7-inç’lik ekrana sahip olan tabletin pilinin de 8 saate kadar dayandığı belirtilen haberler arasında. Gelin internete sızan bilgiler doğrultusunda Nexus Tablet’in özelliklerine ve Nexus Tablet’in fiyatına bir göz atalım.

Google Nexus Tablet’in Özellikleri:

  • 1.3GHz hızında çalışan 4 çekirdekli NVIDIA Tegra 3 yonga setli işlemci
  • Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi
  • 7-inç 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde IPS ekran
  • 1GB RAM
  • 1.2MP ön kamera (arka kamera bulunmuyor)
  • 8GB ve 16GB dahili hafızaya sahip 2 farklı model
  • 8 saate kadar dayanabilen batarya

Gizmodo’nun Avustralya tabanlı sitesinde yayınlanan haberde Google Nexus Tablet ile belirtilen özellikler bu şekilde sıralanmakta. Şimdilik kesinlik kazanmayan bu habere rağmen bu özelliklerin gerçek olma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu belirtebiliriz. 8 ve 16GB’lık 2 farklı model olarak satışa sunulacak olan tabletin fiyatlarının da tam kesinlik kazanmamasına rağmen, 8GB’lık modelin fiyatı 199$ 16GB’lık modelin fiyatı 249$ olarak belirtilmiş. Google I/O etkinliğinde tanıtılması beklenen Nexus Tablet’in Temmuz ayı içerisinde satışlarına başlanması bekleniyor. Ülkemiz piyasasına da giriş yapacak olan bu tabletin, şuanda ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı konusunda bir tahmin yürütmek oldukça zor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap