Android Haberler 22 Haziran 2012, 18:15
Android-Jelly-Bean

Jelly Bean Meğerse Android 4.1’miş

Android 4.0’ın çıktığından sonra herkesin dilinde dolaşan Android 5.0’ın ismi Jelly Bean olacak ibaresi bu gün Google Play Store ile yalanlanmış oldu. Google Play Store ABD’de bu gün Google Nexus’un bilgilerine de şöyle bir yazı belirmeye başladı “Google’ın en son akıllı telefonu. Yakında Android 4.1 Jelly Bean’lı ilk telefon olacak.” Bu durum bize gösteriyor ki Jelly Bean olarak tabir ettiğimiz sürüm Android 4.1‘miş. Şunu da belirtelim ki ABD’de bize göre farklı olan Google Play Store‘da Google’ın Nexus modelleri de satılmakta. Google’ın kısa zamanda çıkarması düşünülen tabletinin de bu sürüm ile çıkması bekleniyor.

Sizlere yazımızın başında belirtmiş olduğumuz o cümleyi üstteki resimden rahatlıkla görebilirsiniz. Android 4.1 Jelly Bean sürümüne yükseltilecek ilk Android telefon olan Galaxy Nexus’un ne gibi özellikleri bulunacağını merakla beklemekteyiz. Ayrıca ilk Android 4.1 Jelly Bean’lı tablet olması beklenen Nexus Tab‘ın Google’ın önümüzdeki hafta düzenleyeceği Google I/O isimli geliştiriciler konferansında tanıtması bekleniyor. Android 4.1 Jelly Bean sürümü ile gelmesi beklenen en büyük özellik ise çift işletim sistemine destek sunuyor olması olacak. Tabi bu özelliğin şimdilik kesinlik kazanmadığını belirtmek isteriz. Ne diyelim, Android 4.1 Jelly Bean’ı merakla bekliyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap