HTC 22 Haziran 2012, 16:12
htc logosu

HTC One XXL’in Özellikleri Belli Oluyor

2012 yılının en akıllı telefonları arasında gösterilen HTC One X’in yeni bir modeli ufukta görünür oldu. One XXL olarak isimlendirilen bu modelin performans bakımdan şimdiye kadar ki en akıllı Android telefonlardan birisi olabileceğini söyleyebiliriz. Kardeşi gibi 4 çekirdekli işlemci ile gelmesi beklenen bu modelin işlemci hızı ve kullandığı teknoloji bakımından kardeşinden üstün olacağı kesin gibi görünmekte. 28nm’lik üretim ile üretilmesi beklenen bu işlemcinin diğer işlemcilere göre daha az ısınacağı ve daha iyi performans sunacağı düşünülmekte. Tabi bu durumun kanıtlanması için de bu modelin çıktıktan sonra testlere sunulması gerekiyor. Gelin HTC’nin sunmayı amaçladığı yeni performans canavarı akıllısının özelliklerine bir göz atalım.

 HTC ONE XXL’nin Özellikleri:

  • 1.6 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli APQ 8064 işlemci
  • Adreno 320 grafik işlemci
  • Android 4.0 ICS işletim sistemi
  • 2GB RAM
  • 4.7-inç 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde ekran (HTC ONE X ile aynı olması beklenmekte)
  • HTC ONE X’de kullanılan 8 MP LED flaşa sahip arka kamera ve 1.8 MP ön kamera
  • 1080p video kayıt özelliği
  • Wi-Fi a/b/g/n, 3G ve Bluetooth 4.0

Bu model hakkında bilinen özellikler şimdilik bu kadar ile sınırlanmakta. Büyük bir ihtimal 16GB dahili hafıza ile sunulacak olan bu modelin belirttiğimiz özelliklerden farklı da olabileceğini belirtmek isteriz. 2GB RAM ile gelmesi beklenen HTC ONE XXL’nin performans tutkunu kullanıcıların oldukça ilgisini çekecekmiş gibi görünüyor. HTC’nin bu modeli ne zaman tanıtacağı ve ne kadar fiyata sunulacağı bilinmemekte. HTC’nin bu model hakkında yapacağı her gelişmeden sizleri haberdar edeceğimizden emin olabilirsiniz.

 

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap