Android Uygulamalar 21 Haziran 2012, 16:38
ASTRO File Manager

ASTRO File Manager Android Dosya Yöneticisi

Bildiğimiz üzere Android cihazlarımız da bilgisayarımız gibi hareket etmektedir. Bilgisayarımız üzerinde yaptığımız neredeyse tüm işlemi Android cihazımızda rahatlıkla yapabiliriz. Bilgisayar üzerinde nasıl aramaya yaparak istediğimiz dosyaları bulabiliyorsak, Android üzerinde de bu işlemi yapabilmekteyiz. Tabi bu durumu yapabilmemiz için iyi bir dosya yönetici uygulamasına sahip olmamız gerekmekte. Sizlere bu yazımızda tanıtacağımız ASTRO File Manager uygulaması da, bu alanda en ün kazanmış ve en iyi uygulamalardan birisidir. Google Play Store üzerinde 30 milyon indirme sayısına ulaşmış olan ASTRO File Manager uygulaması Android kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır.

ASTRO File Manager Android uygulaması sade ve kullanışlı yapısı sayesinde kullanıcılarına yardımcı olan bir tasarıma sahiptir. Uygulama sayesinde telefondaki, tabletteki veya hafıza kartınızdaki dosyaları rahatlıkla görebilirsiniz. İstediğiniz dosya üzerinde de rahatlıkla işlem yapabilme imkanına sahipsiniz. Ayrıca aşırı derecede dosya sahibiyseniz ve bu dosyalar içerisinde sıralama yapmak isterseniz de, uygulamanın seçeneklerini kullanarak isim, tarih, boyut ve tür gibi sıralama seçeneğini seçerek işlem yapabilirsiniz. Birçok Android kullanıcısının en sevdiği fotoğrafları ve videoları Android cihazına atmayı sevdiğini biliyoruz. Tabi hafıza kartınız aşırı kalabalık olduğu için video ve resim dosyalarını bulmamız oldukça uzun sürecektir. İşte bu durumda uygulamanın sıralama seçeneğini aktif ederek tür sekmesini seçebilirsiniz. Bu sekme sayesinde uygulama, hafıza kartı içerisindeki resim, video ve diğer türdeki dosyalarınızı ayrı ayrı sıralayarak size sunacaktır.

ASTRO File Manager uygulaması sayesinde, dosyalarınızı hafıza kartına kopyalayabilir, kesip yapıştırabilir veya aynı işlemleri hafıza kartınızdan cihazınıza rahatlıkla yapabilirsiniz. Neredeyse tüm Android cihazlarda rahatlıkla çalışabilen ASTRO File Manager uygulaması ayrıca çok düşük bir RAM tüketimi göstermektedir. Her Android cihazda olması gereken uygulamalardan birisi olarak düşündüğümüz bu uygulamayı sizlerinde Android tablete veya telefona kurmanızı öneririz. Bu uygulama için hazırlanmış olan videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.


Sadece dosya yöneticisi olarak düşünmeyeceğimiz bir uygulama olan ASTRO File Manager ile istersek kullandığımız uygulamaları da rahatlıkla yedekleyebiliriz. Task Killer özelliğine de sahip olan bu uygulama, sahip olduğu birçok özellik sayesinde bizlere oldukça yardımcı olmaktadır. ASTRO File Manager Android uygulamasını Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (3)

 1. hayri şener

  Android işletim sistemine sahip bir telefonum olmasını bu yüzden seviyorum. Geniş uygulama arşivi ile her ihtiyaca cevap veriyor. Aynı işi yapan birden fazla uygulama alternatifi sunuyor.

  Cevapla
 2. burak

  ne yaptım ne ettimse yukarıdaki arayüze ulaşamadım.kurduğum astro programının menüsü farklı……yardım lütfen

  Cevapla
  • Aliq
   (Yönetici)

   Konu altında bulunan indirme menüsünü kullandıysanız sorun yaşamazsınız Burak Bey.

   Cevapla

Yorum Yap