Android Oyunlar 15 Haziran 2012, 08:53
birdy android-2

Birdy, Android Çocuk Oyunu

Oyunun hikayesi, Kötü cadı “Kea”nın “Sterile Town” adındaki kasabayı lanetlemesiyle başlamaktadır. Lanetlenen “Sterile Town” kasabasında ailelerin bebekleri olmamaktadır. Tabiat ana, bir kez daha kahramanımız Birdy’nin yardımını istemiş ve Birdy’ye de bebekleri anne-babalara ulaştırma görevi düşmüştür. Bu görev çok zorlu bir görevdir, çünkü Kötü cadı Kea, Birdy’yi engellemek için hizmetkarı olan kötü kuşları Birdy’nin üzerine yollamıştır. Ancak, aynı zamanda da tabiat ana Birdy’e yağmur, kalkan, hız ve kombo gibi yardımlar yollamaktadır. Bu yardımlar sayesinde Birdy hızla bebekleri dağıtacaktır. Böylece, Birdy oyunu ile eskilerden beri söylenen “Seni leylekler getirdi çocuğum!” sözü gerçek olacaktır. Kahramanımız leylek, “Sterile Town” kasabasında bebek bekleyen kalp ile işaretlenmiş evlere yukarıdan bebek bırakacak ve aileleri arzu ettikleri saadete kavuşturacaktır. İşte bu noktada Birdy bu zorlu görevi tamamlamak için sizlerin yardımına ihtiyaç duymaktadır!

Oyunda ana karakterimiz olan leyleği, telefonumuzun sensörleri sayesinde sağa sola hareket ettirerek ağzındaki çocuğu düşürmemeye çalışıyoruz. Tabi ilk etaplarda bu işlem biraz kolay olsa da ileri ki bölümlerde düşmanlar bizi iyice zorlayacaktır. Google Play Store üzerinde 0.99$’a satılan Birdy Android oyununu indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

 

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.