Android Uygulamalar 14 Haziran 2012, 07:07
Handy Scanner

Handy Scanner, Android Tarayıcı Uygulaması

Bu yazımızda sizlere Halfmobile tarafınca geliştirilmiş olan Handy Scanner adlı Android uygulamadan bahsetmek istiyorum. Evet, Handy Scanner ne işe yarar? Handy Scanner sayesinde Android işletim sistemli tabletiniz ya da cep Telefonunuz bir tarayıcı haline gelmiş oluyor. Derslerde sürekli not almak yerine not almış arkadaşlarınızdan fotokopimi çektiriyorsunuz? Ya da bir evrak kopyasını e-mail ya da mesaj olarak göndermeniz mi gerekiyor? Evet, bunları yapabilmek için bir tarayıcıya ihtiyacınız var ama Handy Scanner ile artık buna gerek kalmadan her işimizi Android cihazımızda rahatlıkla yapabiliyoruz. Google Play Store’da ücretsiz olarak sunulan bu uygulama sayesinde Android cihazınızı tarayıcı durumuna getirerek birçok işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

   

Handy Scanner’in dili İngilizce olmasına rağmen sade ve kullanışlı bir yapısıyla her işimizi rahatlıkla anlayarak yapabilmemizi sağlamaktadır. Handy Scanner uygulamasının kullanımından kısaca bahsetmek istersek, Android cihazınıza kurulan Handy Scanner uygulamasını çalıştırıyoruz. İlk olarak Documents adlı bir sekme karşılıyor. Buranın boş olduğunu görüyoruz çünkü daha hiçbir şey taramadık. Şimdi taramaya geçebiliriz, taramaya geçmek için öncelikle uygulamanın kendi tasarımı olan kamera uygulamasını mı yoksa Android cihazınızın orijinal kamera uygulamasını mı kullanmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bunu cihazınız Menü Key adlı tuşuna dokunarak Android uygulamanın altından açılan menü de Settings(Ayarlar)’e tıklayarak uygulamanın ayarlarına ulaşıyoruz. Açılan pencere de Use System Camera (Sistem Kamerasını Kullan) seçeneğinin yanındaki kutucuğun boş olduğunu görüyoruz bu demek oluyor Handy Scanner varsayılan olarak kendi Kamera uygulamasını kullanıyor vede biz bunu kullanmanızı öneririz ama eğer siz isterseniz Use System Kamera( Sistem Kamerasını Kullan) seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretleyerek bunu değiştirebilirsiniz. Şimdi Uygulamanın ana menüsün de tekrar dönelim ve de Uygulamanın üst kısmında bulunan Kamera, Resim ve de Arama sekmelerini görüyoruz. Eğer daha önce çekilmiş bir şeyi düzenlemek isterseniz. Resim olan kısma dokunup işlem yapabilirsiniz. Ama yeni bir şey çekmek için Kamera’nın üzerine dokunuyoruz. Kameramız açılıyor ve çekmek istediğimiz sayfanın resmini çekiyoruz. Resmi çektikten sonra uygulamanın asıl amacını anlamış oluyoruz. Uygulama çektiğiniz sayfanın kenarlarını belirliyor ve ileri dediğinizde de sanki Android cihazınıza yüklemiş olduğunuz bir Word dosyası ya da PDF dosyası olarak görmenizi sağlıyor. Eğer uygulamanın sayfanın kenarlarının belirlemesini manüel olarak siz de ayarlayıp belirleyebilirsiniz. Sayfamız artık hazır gördüğünüz üzere sayfamızı gördüğümüz bölümün altında düzeltmek için silmek ve JPG ya da PDF olarak paylaşılmak üzere 4 tane daha seçenek bulunuyor. Çekmiş olduğunuz sayfayı isterseniz bir PDF ya da JPG dosyası olarak Bluetooth, e-posta, Gmail kullanarak paylaşabilirsiniz.

Handy Scanner uygulaması için hazırlanmış olan videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

 

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Handy Scanner Android uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (6)

 1. reta

  iyi de tarayıcıya ne gerek var ki zaten fotoğrafını çekip yollamaktan pek bi farkı yok bence.

  Cevapla
 2. rima haldun

  Android işletim sistemine sahip bir telefonum olmasını bu yüzden seviyorum. Geniş uygulama arşivi ile her ihtiyaca cevap veriyor. Aynı işi yapan birden fazla uygulama alternatifi sunuyor.

  Cevapla
 3. asya aygün

  İndirdiğim uyulamalar sayesinde artık bilgisayar başına çok daha az geçiyorum. Çünkü hemen her işimi telefon üzerinden kolayca halledebiliyorum. Bilgisayara geçmeme gerek kalmıyor.

  Cevapla
 4. sevim ataol

  Bu uygulama sayesinde bir çok işimi hallettim. Ancak uygulamanın biraz daha fazla özelliğe sahip olması gerek. Çünkü bazı ihtiyaçlarımıza cevap veriyor.

  Cevapla
 5. tarık ateş

  Günlerdir buna benzer bir uyulama arıyordum. İndirmeye hemen başlıyorum. Umarım telefonda bir sorun çıkarmadan çalışır ve anlattığınız gibidir. Bundan sonra bir uygulamayı aramaya başlamadan önce sitenize bakacağım.

  Cevapla
 6. teoman tülin

  İşim gereği tüm ihtiyaçlarımı telefondan gerçekleştiriyorum. Android platformunu destekleyen uygulamaları tanıtmanız çok işime yaradı. Böylece benim gibi işi gereği sık sık eve gidemeyenler hemen her işini halledebiliyor.

  Cevapla

Yorum Yap