Android Uygulamalar 13 Haziran 2012, 07:33
Android System Info

Android System Info, Android Cihazınızın Özelliklerini Öğrenin

Sahip olduğunuz Android telefonunun veya Android tabletin ne gibi özelliklere sahip olduğunu merak mı ediyorsunuz? Eğer cevabınız evet ise, bu yazımızın konuğu Android System Info uygulaması tamda bu ihtiyaçlarınızı giderecek bir uygulama. Küçük boyutu ve kolay kullanım sağlayan menüsü sayesinde uygulamanın İngilizce olmasını hiç kafanıza takmayacak ve rahatlıkla kullanabileceksiniz. Uygulamayı kurup çalıştırdığınızda karşınıza 5 üst menüye sahip bir ekran çıkmakta. Bu menü üzerinde geçişler yaparak öğrenmek istediğiniz bilgileri rahatlıkla öğrenebiliyorsunuz. İlk menü olan Dashboard kısmında Android cihazımız ile ilgili genel bilgiler gelmekte. Kısacası bu bölümde, şarj durumu, kullanılan ve kalan hafıza, RAM durumu, cihazın çalışma süresi ve IP adresi bölümü bulunmakta.

   

System kısmının bulunduğu sekmede ise Android cihazımızda kullanılan işlemci platformu, işlemci sayısı, işlemci detayları, frekans bilgileri ve bunlar gibi birçok bilgi yer almaktadır.

3. üst menü olan Task menüsünde ise çalışan uygulamaları rahatlıkla görebilir, hangi uygulamanın ne kadar işlemci ve RAM kullandığını rahatlıkla görebilirsiniz. Tabi isterseniz bu uygulamaları da bu kısımdan rahatlıkla kapatabilirsiniz.

Uygulamanın 4. üst menüsü olan Apps kısmında ise, Android cihazımızın içerisinde yüklü olan uygulamaları görebilir, uygulamalar hakkında kısa bilgiler alabilirsiniz. Tabi bunların yanı sıra uygulamaları aynı Android cihazımızın ana menüsünde olduğu gibi de kaldırabiliriz.

Son bölüm olan Logs kısmında ise uygulamanın açık bulunduğu zaman içerisinde Android cihazımızda yapılan işlemleri rahatlıkla görebilirsiniz. Burada sunulan işlemler en ince ayrıntısına kadar raporlanmış bir biçimdedir.

Android System Info Android uygulamasının sahip olduğu 332KB’lık boyut sayesinde Android cihazımızda çok ufak bir alan kaplamaktadır. Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan bu uygulamayı denemek isterseniz, aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (3)

 1. cidal besisu

  İnternette karşılaştığım en iyi Android uygulama sitesi diyebilirim. Paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

  Cevapla
 2. algın bestenigar

  Android işletim sistemine sahip ilk telefonumu aldım. Başlarda biraz yadırgamıştım ancak uygulamaları keşfettikçe sevmeye başladım.

  Cevapla
 3. ılgaz ıtır

  Bu Android uygulama gerçekten çok yararlı oldu. Paylaşımınız için teşekkür ederim. Arkadaşların indirmesini öneririm muhteşem bir şey. Böyle bir uygulama olduğu bilsem bu güne kadar hiç uğraşmazdım.

  Cevapla

Yorum Yap