Android Uygulamalar 12 Haziran 2012, 21:32
AutoCAD WS

AutoCAD WS Android Çizim Uygulaması

Google Play Store üzerinde en iyi Android uygulama geliştiricileri arasında yerini çoktan almış olan ve geliştirmiş oldukları tüm Android uygulamaları popülerliğe ulaşmış ve aynı zamanda bilgisayar yazılımı da yapan Autodesk Inc. Adlı şirket tarafından geliştirilmiş yine mükemmel bir uygulama olan AutoCad WS uygulamasından bahsetmek istiyorum sizlere. Evet, AutoCad adlı bu uygulama İnşaat, Makine, Elektrik- Elektronik Mühendislikleri vede Mimarlar ( adaylar) tarafınca kullanılan dünyanın en iyi çizim uygulamalarından birisidir. Aslında bu uygulama hayatımızın her noktasında da karşımıza çıkabilir, çünkü kategorisinin en iyisi olan bu uygulama ile aklınıza gelebilecek her türlü çizim ve tasarım yapılabilir.

AutoCAD WS uygulaması sayesinde şantiyeye giderken dizüstü bilgisayarınızı yanınızda götürmenize gerek kalmayacak. Yapmış olduğunuz projelerinizi Android işletim sistemli tablet yada cep telefonlarınıza atarak projelerinizi sürekli yanınızda gezdirebilir istediğiniz zaman açıp bakabilir hatta ustalarınıza aynı şekilde Android tablet yada cep telefonunuzdan göstererek tarif edebilirsiniz. AutoCAD WS uygulaması ufak ve basit gibi görünse de aslında sizi ağır yüklerden kurtarıyor. Düşlenelim Projelerinizi laptopunuz da yada masaüstü bilgisayarınız da çiziyorsunuz saatler, günler belki de aylar süren projeler üretiyorsunuz ve “AutoCad WS” adlı bu Android uygulama sayesin de kocaman projelerinizi cebiniz de taşıyabiliyorsunuz.

AutoCad WS Android uygulamasıyla isterseniz çizimlerinizi 2D, 3D, DWG şeklinde görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca uygulama içerisinde Multi-Touch özelliğini sayesinde zoom olanağını da unutmamış. AutoCad WS’ nin bir diğer göze çarpan özelliği ise projelerinizi Android cihazınız aracılıyla üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. İstediğiniz nesneye dokunarak döndürme, taşıma vede ölçeklendirme gibi işlemleri de kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca projelerinizde ki metinleri de bu uygulama sayesin de değiştirebilir yada yeni bir tane ekleyebilirsiniz. Uygulamanın kendisini diğerlerinden farklı kılan bir diğer özelliği ise, projelerinizi kolaylıkla istediğiniz şekilde paylaşabilme özelliğidir. Hatta AutoCad WS’nin Share özelliği ile uzaktan yazıcı komutuyla da yazdırma işlemi yaptırabilirsiniz.

AutoCad WS Android uygulaması Google Play Store kullanıcıları tarafından da oldukça beğeni kazanmış vede sizlerin de uygulamayı ilk açtığınız zaman göreceksiniz ki görsellik bakımından uygulama bize oldukça yardımcı olmaktadır. Uygulamayı sizlere mümkün oldukça tanıtıp amaçlarını anlatmaya çalıştık ama söylemek gerekirse daha birçok özelliğinden bahsedemedik çünkü buna bizim zamanımız yetmeyeceği gibi sizin de çok zaman harcamadan bir an önce denemeniz için bu kadarıyla kalıyoruz. AutoCad WS’yi mesleğiniz her ne olursa olsun Android işletim sistemli tablet yada cep telefonunuz da bulundurmanızı tavsiye ederim.

AutoCAD WS Android uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap