Android Uygulamalar 11 Haziran 2012, 22:56
Assistant Androidsistem

Assistant, Android Konuşarak işlem Yapan Uygulama

Speaktoit adlı Android uygulama geliştiricileri tarafından hazırlanmış Assistant adlı bu Android uygulama Google Play Store’un en iyi 10 Android uygulaması arasına girmiş bir uygulamadır. Evet, Assistant ile neler yapabiliriz diyorsanız hemen yazımıza geçelim, Android cihazınızda ne yapmak istiyorsanız Assistant aracılıyla konuşarak yaptırabiliyoruz. Google haritası üzerinden güzergâhı mı belirlemek istiyorsunuz? Yada internette bir şeyler mi aramak istiyorsunuz. Bırakın bunun yerine sizin yerinize artık bunları sanal sekreteriniz yapsın. Evet, karşılıklı konuşarak işlerinizi hallettirebileceğiniz bir sekretere Assistant adlı uygulama sayesin den sahip oluyoruz. Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan bu uygulama 5 milyon indirme sınırına ulaşmış sayılı uygulamalardan bir tanesidir.

Assistant adlı uygulama da resimlerin de görmüş olduğunuz sekreterinizi ( kadın yada erkek) istediğiniz gibi kendi zevkinize göre düzenleyebiliyorsunuz. Mesela saçlarının ne tarz olacağını ne renk olacağına, sekreterinizin gözlük takmasını da isteyebilirsiniz, gözlerinin renklerini belirleyebilir yada üzerine ne renkte hangi tarz bir elbise giyebileceğine kadar siz karar verebiliyorsunuz. Aynı şekilde bu özellikleri kadın sekretere yapabildiğimiz gibi erkek sekreterinize de uygulayabilirsiniz. Uygulama sayesin de konuşmak yerine yazarak anlaşmayı tercih eden kullanıcılar olacağı da düşünülerek konuşulan metnin ekran da yazması vede sekreterinize yazarak da komut verebilme özelliklerini de için de barındırıyor. Örnek birkaç komuttan bahsetmek istiyorum size. Assistant uygulamasını Android işletim sistemli cihazımız da çalıştırdıktan sonra örneğin; “How are you” diye sorduğunuz da size karşılık veriyor. Sonra “Google” diyerek komut verdiğiniz de size “Google.com” adresini açıyor ya da” Gmail- E-posta” diye komutlar verince de uygulamalarınız açıp maillerinizi görebilir uygulamayı kapatmak için de yine komut olarak “Close” dediğiniz anda sekreterinizin ok diyerek uygulamayı kapattığını göreceksiniz.

Bunları sadece örnek olarak gösterebiliriz komutta sınır yok siz sekreteriniz den ne isterseniz o size daha fazlasını sunuyor. Ayrıca uygulama söylediklerinize yada yazdıklarınıza öylesine hızlı cevap veriyor ki Android cihazınız ile konuştuğunuzu bilmeseniz adeta yanınızdaymış hissi uyandırması da Android uygulamaya bambaşka bir hale getirmiş oluyor. Bu uygulama sayesinde konuşan bir Android işletim sistemli tablet yada cep telefonuna sahip oluyorsunuz diyebiliriz.

Assistant Android uygulamasını Google PLay Store üzerinden ücretsiz olarak indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (7)

 1. berk türel

  Televizyonun olmadığı yerlerde televizyon, radyonun olmadığı yerlerde radyo ve bilgisayarın olmadığı yerde de bilgisayara dönüşen Android cihazımı seviyorum. Bu uygulama ile ihtiyaçlarıma daha fazla cevap verecek onu daha çok sevecem 🙂

  Cevapla
 2. ayşenur hoşseda

  Bazı insanlar gerçekten emeğe saygı duymayı bilmiyor. Geliştirici bu uygulamayı yapana kadar ne kadar emek verdiğine saygı duymadan sadece kötülüyorlar. Eğer uygulamada bir eksiklik görüyorsan bunları belirt ki düzeltsinler.

  Cevapla
 3. atak hayal

  Şuana kadar karşılaştığım en ayrıntılı Android uygulama sitesi diyebilirim. Uygulamalar en ince ayrıntısına kadar tanıtılmış. Telefonumdaki bir çok uygulamayı sitenizden indirdim.

  Cevapla
 4. ulubey ayhan

  Yaşım biraz büyük olduğu için Android bir telefon almakta şüpheliydim. Daha çok gençlere hitap ediyor sanıyordum. Ancak işimde bana oldukça yardımcı oldu. Oğlum almam için zorlamak da haklıymış.

  Cevapla
 5. mert füsun

  İşim gereği tüm ihtiyaçlarımı telefondan gerçekleştiriyorum. Android platformunu destekleyen uygulamaları tanıtmanız çok işime yaradı. Böylece benim gibi işi gereği sık sık eve gidemeyenler hemen her işini halledebiliyor.

  Cevapla
 6. hüner enis

  Karşılaştığım en iyi Android sitelerinden bir tanesi diyebilirim. Her girdiğimde yeni uygulamalar ile karşılaşıyorum. Çalışmalarınız sayesinde istediğim uygulamaları bulabildim. Her gün yeni ne var diye ziyaret ediyorum.

  Cevapla

Yorum Yap