Android Uygulamalar 10 Haziran 2012, 15:41
Samsung Remote

Samsung Remote ile Samsung Akıllı Televizyonları Kontrol Edin

Bu yazımızda sizlere günümüzün akıllı Samsung televizyonlarını kontrol etmeye yarayan Samsung Remote uygulamasından bahsedeceğiz. Aslında Samsung akıllı tv olarak tabir ettiğimiz bu televizyonlar Smart TV olarak genel tabir ile bilinmektedir. Bluetooth ve Wi-Fi özelliğinin yanı sıra rahatça internet ortamında dolaşmamızı sağlayan bu televizyonları Android telefon veya tabletimizle rahatlıkla kontrol edebilme imkanına sahibiz. Samsung uygulama geliştiricileri tarafından geliştirilen Samsung Remote uygulaması sade yapısı ve ücretsiz olması dolayısıyla bize oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Uygulamayı kullanmamız için ilk olarak kullanmış olduğumuz Smart TV’nin media olarak tabir edilen Network’ünü açmamız gerekiyor. Kısacası Bluetooth’unu açmamız gerekiyor diyebiliriz. Bu televizyonumuzun menüsünün içerisinde bulunmaktadır. Bu işlemi yaptıktan sonra uygulamayı çalıştırıyoruz ve daha sonra üst sol resimde görüldüğü gibi telefonumuzun bulduğu ağlar görünüyor. Buradan kendi televizyonumuzu seçerek aradaki bağlantıyı kuruyoruz.

Android cihazımız ile Smart TV arasındaki bağlantı kurulduktan sonra uygulama içerisinde bulunan seçenekleri kullanarak televizyon kanalını değiştirebilir, ses açıp kapatabilir veya menü içerisinden başka bir işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz. Kişisel olarak bu uygulamayı Teknosa bayisinde denediğimi söyleyebilirim, orada bulunan Smart TV ile telefonumun arasında bağlantı kurdum ve böylelikle orada bulunan TV’nin kullanımını sağlamış oldum.

Sade yapısı sayesinde kolay bir kullanım sağlayan Samsung Remote’i Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (4)

 1. atilla birgen

  Uygulamayı herkese öneririm. Oldukça geniş özelliklere sahip olmasının yanında kullanımı da kolay. Kısa süre içerisinde uygulamaya alışacak ve vazgeçilmeziniz yapacaksınız. Her android cihazda mutlaka olması gerekenlerden.

  Cevapla
 2. akanay gönenç

  İş hayatında ve özel hayatımda bana oldukça yardımcı olacak uygulamaları sitenizde bulup indirdim. Google Play Store üzerinden uygulamaları arasaydım oldukça uzun sürerdi ancak sitenizde kolayca buldum.

  Cevapla
 3. Ahmet Kürkçü

  Bu uygulamayı kullanabilmek için televizyon illaki de wifi ile mi internete bağlı olması gerekiyor. Normal ethernet girişi ile TVyi internete bağlasak bu prıgram çalışmaz mı?

  Cevapla

Yorum Yap