Android Uygulamalar 10 Haziran 2012, 11:27
Karayolları Genel Müdürlüğü

Karayolları Genel Müdürlüğü Android Yol Tarif Uygulaması

Mobilion tarafından geliştirilmiş olan Karayolları Genel Müdürlüğü Android uygulamasını bu yazımızın konusu yapmaya karar verdik. Aslında birçok navigasyon uygulamasının yaptığı görevi yapan bu uygulamanın en büyük artısı ise gideceğiniz yollarda bir çalışma olup olmamasını söylemesidir. Böylelikle yollarda rezil olmaktan kurtulabilir, ayrıca uygulama içerisinde bulunan yol tarifi sayesinde de gideceğiniz yere daha kestirme şekilde gidebilirsiniz. Bunların yanı sıra gideceğiniz yolun mesafesini de uygulama içerisinden kontrol edebilir ve böylelikle kafanızdaki soru işaretlerine bir son verebilirsiniz. Türk geliştiriciler tarafından geliştirilmiş Karayolları Genel Müdürlüğü Android uygulaması Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Uygulama geliştiricilerinin Google Play Store üzerinde sunmuş oldukları açıklama:

KGM mobil uygulaması seyahatiniz boyunca ihtiyaç duyduğunuz birçok konuda size yardımcı olacak.

Gideceğiniz güzergahı harita üzerinde görüntüleyip, yol tarifi alabilir, toplam mesafeyi ve süreyi kolayca öğrenebilirsiniz. Ayrıca gideceğiniz güzergahtaki yol durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yolunuz üzerinde herhangi bir çalışma var mı veya yol herhangi bir sebepten dolayı kapalı mı açıklaması ile öğrenebilirsiniz.

Uzaklık Hesaplama modülü ile iki şehir arasındaki uzaklığı görüntüleyip, illerin ilçelerine olan uzaklığını öğrenebilirsiniz.

Seyahatiniz boyunca size asistanlık yapacak bu hizmetlere ek olarak aracınıza ait OGS/KGS geçiş ihlali olup olmadığını sorgulatabilrsiniz.Kullanacağınız otoyola ait geçiş bilgilerine de akıllı telefonlarınız ile hızlıca erişebilirsiniz. Tüm bölgeler haritası ve Türkiye haritası da cepte!

Sade yapısı sayesinde rahat bir kullanım sağlayan Karayolları Genel Müdürlüğü uygulaması sahip olduğu yol yardımcısı özellikler sayesinde de yolculuk yapan arkadaşlarımıza oldukça yararlı bir uygulama olmaktadır. Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan bu uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (1)

  1. yalın gürel

    Bazı insanlar gerçekten emeğe saygı duymayı bilmiyor. Geliştirici bu uygulamayı yapana kadar ne kadar emek verdiğine saygı duymadan sadece kötülüyorlar. Eğer uygulamada bir eksiklik görüyorsan bunları belirt ki düzeltsinler.

    Cevapla

Yorum Yap