Android Uygulamalar 9 Haziran 2012, 00:32
Xperia Function Tester

Xperia Function Tester Android Arıza Tespit Uygulaması

Sony Mobile Communications şirketi tarafınca geliştirilmiş olan Xperia Function Tester Android uygulaması sayesinde Android telefonunuzda yada tabletiniz de oluşan donanımsal problemleri tespit edebilir ve servis aşamasında telefonunuzun teknik servisiyle konuşarak problemi çözmek konusunda yardım alabilirsiniz. Xperia Function Tester yani adından da anlaşılacağı üzere fonksiyon testi adlı Android uygulama sayesinde Android cihazınızın, Main Camera, Flash, USB Charger, Outlet Charger, Micro USB Connector, Vibration, Proximity sensor, Volume Up, Voleme Down, Camera Button, Menu Key, Back Button, Display, Touch Screen, Loundspeaker, Earspeaker, Headset, Microphone gibi donanımsal özelliklerini test edebilir ve probleminizin teknik servise gitmeden de anlayabilmenize olanak sağlamış oluyor. Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan bu uygulama neredeyse her Android telefonda rahatlıkla çalışabilmektedir.

Xperia Function Tester Android uygulamasıyla Android cihazınızın özelliklerini de çok hızlı şekilde gözden geçirebilmeniz için menü kısmında ki Phone Facts seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bu Android uygulama sayesin de Android cihazınızı test ettikten sonra yine uygulamanın ana menüsünde bulunan Test Report ( Test Raporu) seçeneğinden Android cihazınızın hangi donanımsal arızası olduğunu rapor halinde de görebilir ve bu Test Rapor sonucunu, Bluetooth, e-posta yada Gmail gibi seçeneklerle de istediğiniz kişi ya da kişilere hızlı ve pratik bir şekilde göndermeniz de mümkün olmaktadır. 2. el alacağınız bir Android telefonu test etmek amacıyla bu uygulamayı kurabilir ve alacağınız telefonda sorun olup olmadığına rahatlıkla bakabilirsiniz.

Xperia Function Tester Android uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (4)

 1. armağan ibrahim

  Sık sık güncellediğiniz Anroid uygulamalar sunan siteniz üzerinden uzun süredir aradığım uygulamaları buldum. Bundan sonra sık sık ziyaret edeceğim.

  Cevapla
 2. bediz pırıl

  Gördüğüm en ayrıntılı uygulama sitesi. Kısa açıklamalı uygulamaları indirip indirmemekte kararsız kalıyorum ancak ayrıntısını okuduktan sonra rahatlıkla neye ihtiyacım olduğunu anlayıp güvenerek indirebiliyorum.

  Cevapla
 3. naz nihal

  Bu uygulama sayesinde bir çok işimi hallettim. Ancak uygulamanın biraz daha fazla özelliğe sahip olması gerek. Çünkü bazı ihtiyaçlarımıza cevap veriyor.

  Cevapla
 4. halis turhan

  İşim sebebi ile çok sık dışarıda oluyorum bu sebeple her türlü ihtiyacıma cevap vermesi için Android uygulamaları indiriyorum. Bu uygulamalar sayesinde işlerimi daha kolay yaparken aynı televizyon ve bilgisayar gibi ihtiyaçlarım da karşılanıyor.

  Cevapla

Yorum Yap