Android Uygulamalar 9 Haziran 2012, 19:28
Equalizer Androidsistem

Equalizer Android Ses Ayarlama (Efekt) Uygulaması

Eğer Android cihazınızın ses efektlerini kontrol etmek istiyorsanız Smart Android Apps, LLC Android uygulama geliştiricileri tarafınca hazırlanmış Equalizer adlı mükemmel ekolayzır uygulaması tam size göre diyebilirim. Şimdi sizlere bu başarılı uygulamayla neler yapabileceğinizi ve uygulama hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Öncelikle uygulamanın widgetlerandan bahsetmek istiyorum.  Evet, Equalizer adlı bu Android uygulamayı Google Play Store’dan indirip Android cihazınıza kurduktan sonra uygulama yine kendisiyle alakalı 2 adet Android cihazınızın ana ekranından kontrol edebilmeniz için size wigdet özelliklerini sunuyor. Bu wigdetleri Android cihazınızın ana ekranında sizin oldukça pratik işlem yapmanıza olanak sağlıyor. Kolay kullanımı sayesinde Google Play Store üzerinde oldukça popüler olan bu uygulama ile sizde Android telefon veya tabletiniz ile farklı ses deneyimleri yaşayabilirsiniz.

Bu Android uygulamasının sayesinde Android cihazınızda dinlediğiniz müzik türüne göre Ekolayzır ayarı yapabilir yada eğer isterseniz uygulama içerisinde ayarlanmış olarak gelen ayarları uygulamanın Ana Menüsün de bulunan” Presets” bölümünden; “Normal, Klasik, Dans, Düz, Halk, Hip Hop, Cazz, Pop, Rock, Latin” olarak 10 adet otomatik seçenekten seçebilirsiniz. Eğer siz bu seçenekler içerisin den herhangi birini değil kendiniz istediğiniz gibi bir ekolayzır ayarı yamak istiyorsunuz da yine aynı ana menü de bulunan “Costum” seçeneğin den istediğiniz tarzda düzenleme yapabilirsiniz. Kendi istediğiniz şekilde düzenleme yapabilmek için Uygulamanın Ekolayzır adlı bölümüne geçerek istediğiniz herhangi bir şarkıyı “Load” butonundan açarak ve “Play” tuşuna basarak dinleyip ve aynı anda ayarlarınızı yapabilirsiniz. Equalizer adlı bu Android uygulama ile kendinizin belirlediği ayarı kaydedebilir ve daha sonra yine aynı düzenlemenize ulaşabilirsiniz, fakat bu özelliği Pro sürüm istediğini belirtmek isteriz.

Uygulamanın Efekt menüsünden de “Bass Booster ve Virtualizer” seçeneklerin den istediğiniz gibi düzenleme yapabilirsiniz. Reverb Preset seçeneğin de ise müzik dinlediğiniz ortama uygun  “Small Room, Medium Room, Large Room, Medium Hall, Large Hall ve Plate” buradan da istediğiniz seçeneği seçebilir ve ayarlarınızı daha da üst seviyeye çıkararak daha kaliteli müzik keyfi yaşabilirsiniz. Uygulamayı ilk açtığınız andan itibaren uygulama açık konumda sürekli beklemektedir. Eğer uygulamayı sadece müzik dinlerken aktif etmek istiyorsanız. Uygulamayı 3 farklı ve pratik şekilde pasif hale getirebilirsiniz bunlardan en kolayı da uygulamanın sunmuş olduğu widgettir. Wigdet kullanarak uygulamayı Ana menüye eklemiş olduğunuz wigdetler de “Equalizer Large” olanını ekledikten sonra Wigdetin Sağ tarafından bulunan “Power” işaretine bastıkta sonra uygulamayı kapatabilirsiniz. Bir diğeri ise uygulamanın Ana menüsü üzerin de yine Sağ üst köşesin de bulunan “Power” tuşuna basarak orada işaretlenmiş olan tik işaretlerini kaldırarak da uygulamayı kapatabilirsiniz. Uygulamayı pasif hale getirmek için sadece siz istediğiniz anda çalışsın isterseniz uygulamanın ayar menüsüne girerseniz orada ilk sıra da bulunan “Notification Shortcut” seçeneğinin yanında ki kutucuğu pasif hale getirerek halletmiş olursunuz.

Sadece uygulamanın Pro versiyonunda bulunan ayar kaydetme seçeneğini de kullanmanıza gerek kalmayacağı kanısındayım. Uygulama içerisinde bulunan ayarlamaları yaptıktan sonra kendinizi müziğin ritmine bırakcaksınız.  Ayrıca uygulamanın içerisin de olan “Download Skins” seçeneğinden 5 farklı ücretsiz temayı da indirip kurabilirsiniz. Bu uygulama Google Play Store’da ki daha önce kullanıp yorum yazan kişiler tarafınca da oldukça beğeni kazanmış bir uygulamadır.  Equalizer  Android uygulaması Android işletim sistemli cep telefonlarınıza ve tabletlerinize tam uyumlu şekilde olup kullanımımıza sunulmuştur.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Equalizer uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (4)

 1. yıldız çakır

  Android üzerinde buna benzer bir çok uygulama yer alsa da kesinlikle bunu kullanmanızı öneririm çünkü bana göre alanındaki en iyisi o. Tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecektir.

  Cevapla
 2. şiir hece

  Benzer bir çok uygulamalayı indirdim ancak içlerinde en iyisinin bu olduğuna karar verdim. Sahip olduğu bir çok özellik ile benzer uygulamalardan çok daha fonksiyonel.

  Cevapla
 3. tayfun mavisu

  Televizyonun olmadığı yerlerde televizyon, radyonun olmadığı yerlerde radyo ve bilgisayarın olmadığı yerde de bilgisayara dönüşen Android cihazımı seviyorum. Bu uygulama ile ihtiyaçlarıma daha fazla cevap verecek onu daha çok sevecem 🙂

  Cevapla
 4. alev tamar

  Diğer Android marketlerde kısa açıklamalar ile verilen indirme linklerini pek kullanmak istemiyorum. Çünkü hep beklediğimden farklı birşey çıkıyor. Ama sizin sitenizde ayrıntılı olarak neler yapabildiği yazan uygulamalar ile bu sorunu çözdüm. Artık cihazım daha fazla özelliğe sahip.

  Cevapla

Yorum Yap