Android Uygulamalar 7 Haziran 2012, 19:22
Vibration Meter

Vibration Meter Android Deprem Uygulaması

Google Play Store’un en iyi geliştiricileri arasına adını yazdırmış olan Smart Tools co. isimliAndroid uygulama geliştiricisi ekibi tarafınca hazırlanmış olan Vibration Meter Android uygulaması ile bulunduğunuz yerdeki deprem yada herhangi bir sallantının şiddetini anında tespit edip şiddet büyüklüğünü Android cihazınız aracılıyla görebilmemize olanak sunmuştur. Vibrometer Android uygulaması sayesinde artık deprem yada herhangi bir sallantı sonrasını saatlerce internete girip sallantı şiddetinin ne kadar olduğunu öğrenmek için uğraşmadan sadece Android cihazınıza bakarak bunu öğrenebiliyoruz. Uygulamayı çalıştırdığınız andan itibaren uygulama açık olduğundan dolayı Android cihazınızın ekranı kesinlikle kapanmıyor ve sürekli açık konum da bir şekilde sallantı olup olmadığını ve olursa şiddetini size hemen bildirmek amacıyla hazır beklemektedir.

Uygulama Android cihazınız sensörlerinden yararlanarak deprem ölçümünü yapmaktadır. Vibrometer Android uygulamasının doğruluk payının çok yüksek olması için uygulamanın ayar menüsün de bulunan kalibrasyon seçeneği ile uygulamanın sıfırlamasını yapıp ölçümünüzü %90’lık bir doğruluk yapıyla ölçüm yapmasını sağlayabilirsiniz. Uygulamanın bir diğer özelliklerinden birisi de ana menünün alt kısmın da yer alan 12 maddelik bir değerlendirme ile oluşan sallantının şiddetinin ne derece de güçlü olup olmadığını ve kimler tarafından hissedildiğine dair yani örneğin sadece hayvanlar tarafından hissedilen şiddet büyüklüğü yada kapalı bir ortam olmak şartıyla birkaç kişi tarafından hissedileceğini, bir başka madde de yazan sallantının şiddeti sonucunda bulunduğunuz mekânda cam vs. kırılabilecek malzemelerin kırılabileceğini belirtmesi gibi örneklerle şiddetin büyüklüğünü ve ciddiyetini de size yazısal olarak bildirmeden geri kalmamış oluyor.

Vibration Meter uygulamasının görselliği de oldukça iyi olması ve kullanım kolaylığı sayesinde uygulamanın kullanımında hiçbir şekilde sorun yaşamıyorsunuz. Vibration Meter’in ölçüm ekranında da sallantının ne kadar değere ulaştığını ve sallantının ortalama değerinin ne kadar olduğunu da yine bu ölçüm ekranın sayesin de sürekli görebilir ve takip edebilirsiniz. Vibrometer uygulamasının hafızasına reset atmak için de ölçüm ekranına yani ölçüm skalasına bir kez dokunmanız yeterli olacaktır. Vibrometer Android uygulaması Google Play Store’da ücretsiz verilen sürümü olduğu gibi isterseniz Pro versiyonunu satın alarak uygulamanın sallantı sırasında Alarm ve ölçüm sırasında “beep” sesinin çıkması gibi özelliklere de sahip olabilirsiniz.

Vibration Meter Android uygulama indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (1)

  1. tunca tonguç

    Sayenizde bulmak için büyük bir arama zahmetine katlandığım uygulamayı kısa sürede buldum. Üstelik oldukça açıklayıcı bir tanıtım yazısı da yazmışsınız. Sayenizde büyük bir zahmetten kurtuldum.

    Cevapla

Yorum Yap