Android Uygulamalar 6 Haziran 2012, 01:43
Ulysse Speedometer

Ulysse Speedometer Android Navigasyon Uygulaması

Binartoys Android uygulama geliştiricileri tarafından hazırlanmış bu Android uygulama sayesin de artık Android telefon yada tabletiniz çok gösterişli, başarılı ve kullanışlı bir Navigasyon cihazına dönüşüyor. Uygulama gerçekten gerek görsel gerekte performans olsun oldukça başarılı bir Android uygulaması olmuş. Bu uygulama sayesin de hem de aracınızın havasını değiştirebilir hem de aracınıza farklı bir bakış acısı getirebilirsiniz. Ulysse Speedometer Android uygulamasını Android işletim sistemli telefon yada tabletleriniz de isterseniz dijital bir hız göstergesi, hız kadranına üç farklı birim de yani “(km/h) , (mph) ve (knots) şeklinde ya da isterseniz navigasyon cihazı olarak yol tarihi de almak için de kullanabilirsiniz. Eğer isterseniz de uygulamanın HUD seçeneğinden Android cihazınızın ekranın tam boyutta sadece hızınızı görebilir isterseniz yine ayar menüsünden uygulamanın yatay ya da dikey kullanımının ayarlarını basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Biz bu uygulamayı burada sizlere saatlerce anlatsak hakkında yazı yazsak da sizde uygulamayı indirip kurduğunuz zaman anlayacaksınız ki biz ne kadar tanıtmaya da çalışsak yine de özelliklerini ve kullanırlığını anlatmamız kafi gelmeyecektir. Şimdiye kadar kullandığınız navigasyon uygulamalarından çok farklı olarak bu konuda olaya çok farklı bir açı kazandırmış gibi duruyor ki bunu indirip uygulamayı ilk çalıştırdığımız karşımıza ilk gelen ana ekrandan da anlamak çok mümkün. Uygulamanın ana ekranın da en üstte dijital ve analog hız kadranını görmekteyiz ve hemen onun altında uygulama da yerini almış pusulayı görüyoruz. Onun yan kısmında bulunan bir başka gösterge sayesinde de aracımızla saatte  kaç kilometre yol aldığımızı görmekteyiz. İsterseniz bu verileri günlük, haftalık ve aylık olarak kayıt alma imkanına da sahipsiniz.

Diğer butonlar gibi ana ekran da bulunan GPS (on/off) butonuyla da oldukça basit bir şekilde GPS’nizi aktif hala getirebiliyor ve uygulamayı kullanmaya başlayabiliyoruz. Aynı ana menünün en alt sağ köşesinde bulunan gösterge sayesin de telefonunuzun şarjını takip edebilirsiniz. Uygulamanın sesli yol tarifi bölümünü aktif ederseniz size sesli şekilde de yol tarifin de yapmaktadır.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Ulysse Speedometer uygulaması sayesinde sizde Android cihazınızı tam bir navigasyon cihazına rahatlıkla çevirebilirsiniz. Ulysse Speedometer uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (4)

 1. ayşıl neval

  Bu uygulama sayesinde bir çok işimi hallettim. Ancak uygulamanın biraz daha fazla özelliğe sahip olması gerek. Çünkü bazı ihtiyaçlarımıza cevap veriyor.

  Cevapla
 2. nazlı siper

  Yeni bir Android telefon aldım eski telefonumdaki uygulamaları tekrar buna kurmaya çalışıyorum. Sayenizde aradığım tüm uygulamaları buldum ancak yine yeni bir telefon alırsam uygulamaları tek tek aktarmak istemiyorum bir yolu yok mu?

  Cevapla
 3. len elçin

  Gördüğüm en geniş Android uygulama arşivi bu sitede. Hem geniş hemde ayrıntılı açıklaması olan uygulama sayfanız sayesinde ihtiyacım olan her şeyi kolayca bulabiliyorum.

  Cevapla
 4. pırıl cengiz

  Uygulamayı kısa süre önce indirdim. Büyük yardımı oluyor. Her arkadaşım ismini istiyor. Oldukça yararlı ve gelişmiş bir uygulama size de tavsiye ederim.

  Cevapla

Yorum Yap