Android Uygulamalar 6 Haziran 2012, 16:15
PowerAmp

PowerAmp Android Müzik Çalar Uygulaması

PowerAmp Android uygulaması ile Android işletim sistemli cihazınız da artık bambaşka bir müzik deneyimi yaşayabilirsiniz. PowerAmp adlı bu uygulama ile Android cihazınızdan çıkacak olan ses ve performansa inanamayacaksınız. Aldığınız Android cihazınız müzik sesinden pekte memnun değilseniz PowerAmp sizin kurtarıcınız olabilir. Kendi adıma konuşmam gerekirse 2 yıldır Android telefon kullanıyorum ve bu güne kadar Android telefonumdan bu denli bir performans aldığımı uygulama olduğunu söyleyemem. Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan PowerAmp uygulaması 50 milyon indirme barajına yaklaşmış sayılı uygulamalardan birisidir.

Şimdi gelelim bu mükemmel uygulamanın geniş çaplı bir tanıtımını yapmaya. Evet, Max Mp adlı Android geliştiricilerin PowerAmp diye adlandırdıkları Android uygulama da kısaca yok yok diyebiliriz ama sizler için uygulamayı ön plana çıkaran ve eşsiz kılan özelliklerinden de bahsetmeden geçmek istemiyorum. Öncelikle uygulamayı Google Play Store’dan indirip kurduktan sonra uygulamanın imkân sağladığı 3 farklı Wigdet’a sahip oluyoruz. Ayrıca Widget’ların temasını, arka planını, buton şekillerini gibi görsel özelliklerinin sizin istediğiniz gibi düzenlememize de olanak sağlamış. PowerAmp diğer muadillerinden ayıran en büyük farkı ise şüphesiz, Ekolayzır, Tone/Vol ayarlarının tamamen kullanıcısın kontrolüne bırakmış olmasıdır.

Uygulamanın Ekolayzır ayalarının içerisine girdiğimiz de ise ayar çubuklarının yanı sıra Bass ve Treble(Tiz) ayarları gibi ve present seçeneğinden otomatik ayarlanmış olan Bass, Bass Extreme, Treble, Flat, Classical, Dance, Rock, Techno, Phone Speaker(Loud), Live, Middle, Pop, Soft, Soft Bass ve Soft Treble gibi ekolayzır ayar seçeneklerini de bize otomatik olarak vermiş olması da bu bambaşka deneyimi yaşarken bize çok büyük bir yardımcı olarak ön plana çıkmış oluyor. Uygulamanın tam ortasın da bulunan resim bölümün de ise müziklerinize ait kapak resmi varsa oradan görmeniz de mümkün kılınmış olması da diğer özellikler arasında yerini almış diyebiliriz. Ayrıca PowerAmp uygulaması sayesin de müzik kütüphanenizde bulunan müziklerinizi puanlama özelliğine de sahibiz.

PowerAmp’yi farklı kılan önemli özelliklerinden birisi de, diyelim uyumak için yatıyorsunuz ve Android cihazınızdan PowerAmp aracılıyla müzik dinliyorsunuz ve uyuduğunuz zaman uygulamanın otomatik olarak müzik çalmayı bırakmasını mı istiyorsunuz? İşte bu PowerAmp sayesin de imkânsız değil çok basit bir hal alarak ayar menüsünden Sleep Timer seçeneğini kullanarak 5-10-15-20-25-30-35-40…120 dakika şeklinde ayarlayarak siz uyumanıza PowerAmp de işini yapmaya devam edebilir. Son olarak ta PowerAmp Android uygulamasında dinlediğiniz herhangi bir müziği ringtone seçeneğiyle Android cihazınıza zil sesi olarak seçebilirsiniz.

Sonuç olarak PowerAmp müzik çalar kategorisinde en iyi olarak ilk sıralarda yerini almayı fazlasıyla hak ediyor. Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan PowerAmp Android uygulamasını sizlerde denemek isterseniz aşağıdaki bağlantı sayesinde uygulamayı rahatlıkla indirebilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (3)

 1. adil alya

  Uygulamanın yeni ve daha gelişmiş versiyonlarını merakla bekliyorum. Bu uygulamada oldukça güzel ancak çok daha iyi yapılabilirdi. Bir kaç yenilik ile daha kusursuz hale geleceğine eminim.

  Cevapla
 2. buğra rengin

  İndirdiğim uyulamalar sayesinde artık bilgisayar başına çok daha az geçiyorum. Çünkü hemen her işimi telefon üzerinden kolayca halledebiliyorum. Bilgisayara geçmeme gerek kalmıyor.

  Cevapla
 3. ümit

  uygulama çok iyide içnde çok fazla gereksiz 1 ila 10 saniyelik sesler var onları siliyorm ancak her güncellemede daha fazlası geliyor bunu nasıl halledebiliriz teşekkürler

  Cevapla

Yorum Yap