Android Uygulamalar 5 Haziran 2012, 19:22
Snowstorm weather widget-2

Snowstorm Weather Android Hava Durumunu Widget’i

Kaj bjurman adlı uygulama geliştiricisi tarafından geliştirilmiş olan bu Android uygulama hava durumunu gösteren en iyilerinden widget özelliklerine sahip uygulamalardan birisi. Snowtorm Weather Wigdet adlı Android uygulama sayesinde Android cihazınızın ekranın da bulunduğunuz bölgenin yada Dünyanın istediğiniz yerin hava durumunu takip edebilirsiniz. Bu uygulama öncelikle 1×1 – 2×1 – 4×1 ve 4×2 şeklinde kullanıcısına 4 farklı şekilde widget ekleyebilme olanağı veriyor. Uygulamanın ilk ana ekranın da sizden Country Code yani (TR) gibi kod yazmanızı sonra da Location Name yani bulunduğunuz bölgenin isminizi yazmanızı istiyor ve daha sonra search diye arattırdığımız zaman bölgemizi belirleyip uygulamadan geri tuşuna basarak çıkıyoruz. Daha sonra eklediğimiz wigdet te ayarladığımız bölgeyle ilgili hava durumu güncellenecektir. Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan bu uygulama sayesinde bulunduğunuz şehrin hava durumunu ücretsiz bir şekilde rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Tabi bu uygulamanın kendini güncellemesi için internet bağlantısına ihtiyaç duyduğunu da unutmamanızı isteriz.

Ekrana eklemiş olduğunuz widgetlar üzerinde A’dan Z’ye değişiklik ve düzenleme yapabilirsiniz. İsterseniz menü içerisinden Wigdeti Transparan yada siyah bir tema üzerine kurulmuş olarak görüntüleyebilir, eğer isterseniz hava durumun da gösterilecek olan güneşli, bulutlu, yağmurlu gibi simgelerin şeklini de uygulamanın kütüphanesin den seçip beğenerek uygulayabilirsiniz. Daha birçok özelliğe sahip uygulama sayesin de Wigdet üzerin de ki yazıların renklerini de istediğiniz şekil de düzenleyebilirsiniz. Uygulamanın Global adlı menüsün de ise uygulamanın kendini sürekli güncellemesine ilişkin ayalarını buradan halletmeniz gereklidir. Uygulama da bölge tayin ettikten sonra size tekrar internet bağlantısı sormadan şebekeden uygulama kendini sürekli güncellemektedir. Siz uygulamayı kendiniz manüel olarak güncellemek isterseniz uygulama sizden ara ara internet bağlantısı ister ve eğer o anda internete bağlı değilseniz Android cihazımızın üst kısmında size Error(Hata) diyerek ikazla uyarır. Ama en iyisi siz ilk başta kurulumunu yaptıktan sonra bırakın sonrasını o halletsin kendi kendini güncellesin. Ayrıca uygulama da birden çok wigdette ekleyerek farklı şehirleri de takip edebilirsiniz. Eğer sürekli internete bağlanma sıkıntınız oluyor ya da ben güncellemekle uğraşamam diyorsanız Snowtorm Weather Wigdet adlı uygulama tam sizin ve Android telefon yada tabletinizin aradığı tek uygulama olaraktan karşımıza çıkıyor.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Snowstorm Weather Widget Android uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (3)

 1. tomris candaş

  Oldukça dikkat çekici bir uygulamaydı. Belki işime yarar diye indirdim ancak belki değil hemen her zaman işime yarıyor uygulama. Çok fazla yardımı oldu bana.

  Cevapla
 2. zeynel gülüm

  Uygulamayı kısa süre önce indirdim. Büyük yardımı oluyor. Her arkadaşım ismini istiyor. Oldukça yararlı ve gelişmiş bir uygulama size de tavsiye ederim.

  Cevapla
 3. gülse güzin

  Türkçe olarak uygulamaları tanıttığınız için teşekkür ederim. Her gün ziyaret edip yeni bir uygulama var mı diye kontrol ediyorum. Uygulamalar ile telefonum ilk aldığımdan çok daha gelişmiş oldu.

  Cevapla

Yorum Yap