Android Uygulamalar 3 Haziran 2012, 22:06
SMS Backup & Restore

SMS Backup & Restore Android SMS Yedekleme Uygulaması

Android telefonunuz da çok sayıda SMS’mi var? Bu SMS’lerin Android telefonunuzu yavaşlaştığını mı düşünüyorsunuz? Bu SMS’lerden kurtulmak istiyor ama silmek istemiyor musunuz? O zaman gelin sizlere Ritesh Sahu Android uygulama geliştiricisi tarafından geliştirilmiş SmS Backup & Restore isimli SMS yedekleme uygulamasını tanıyalım. Uygulama adından da anlaşılacağı üzere SMS yedekleme ve tekrar yükleme işlevine sahiptir. Google Play Store üzerinde ücretsiz sunulan bu uygulama sayesinde telefonunuzun içerisinde bulunan ve silmek istemediğiniz mesjalarınızı rahatlıkla yedekleyebilir ve hafıza kartına veya başka bir ortalama rahatlıkla kaydedebilirsiniz. Basit tasarımı sayesinde rahat bir kullanım sağlayan SMS Backup & Restore küçük boyutu sayesinde Android telefonunuzda çok düşük bir alan teşkil etmektedir. Ayrıca SMS Backup & Restore kullandığı RAM miktarı bakımından Android telefonumuzda herhangi bir kasma, donma gibi bir sorun da yaratmamaktadır.

Üst kısımda bulunan resimleri İngilizce olarak görseniz de geliştiricisi daha fazla kitleye hitap etmek için mantıklı bir çalışma yaparak  Türkçe dil dosyalarını da unutmamış uygulamanın bu sayede mesajlarınızı kolaylıkla yabancı İngilizce dilli uygulamalarla yedekleme yaparken, silme korkusu olmadan hızlı bir şekilde yedeklemeyi sağlıyor. Uygulama Yedekle, Geri Yükle, Görüntüle, Ara, Yedekleri Sil, Mesajları Sil gibi 6 farklı menü özelliği bulunuyor. Uygulama da ilk olarak yedekle tuşuna bastığımız andan itibaren klasör ismini o günün tarihi olarak atayarak tabi siz isterseniz bunu değiştirebilirsiniz, bu şekilde bir klasör oluşturur. Daha sonra açılan ekran da “Tamam” butonuna basarak onaylayıp yedekleme işlemi hızlı ve başarılı bir şekilde başlar. Uygulamanın diğer bir özelliği de yedekleyip sonra da telefonunuz dan sildiğiniz mesajları tekrar mesaj bölümüne yükleyebilirsiniz. Ya da başka bir özelliği sayesin de tekrar Android telefonunuzun mesaj bölümüne yüklemeden yedeklediğiniz herhangi bir dosyayı da görüntüle seçeneğini kullanarak hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer daha önce yedeklediğiniz ya da o andaki yedeğinize gerek kalmadığında hemen Yedeği sil sekmesinden istediğiniz yedeği anında silebilirsiniz. Sonra da isterseniz hemen yeni bir yedek oluşturabilirsiniz.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan SMS Backup & Restore Android uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (6)

 1. Tarif Diyarı

  sitenizi sık kullanılanlarıma ekledim. güzel ve faydalı

  Cevapla
 2. emre

  artık bu menü çıkmıyor. çevrimiçi yedeklemek istiyor ve mesaj hakkı 1000. ne yapacağız şimdi?

  Cevapla
 3. nurseli bengi

  Google Play Store üzerindeki kimi İngilizce kimide Türkçe ama kısa ve yetersiz açıklamalar yerine buraya uygulama hakkında bu kadar bilgi girmenizden dolayı teşekkür ederim. Böylece işime yarayan uygulamayı daha kolay seçiyorum.

  Cevapla
 4. özen atahan

  Uygulamaya zamanla alışıyorsunuz ve bir süre sonra vazgeçilmeziniz oluyor. Şuana kadar benim ihtiyaç duyduklarımı karşıladı bundan fazlasına ihtiyacım hiç olmadı bu sebeple benim için gayet iyi bir uygulama indirmenizi öneririm.

  Cevapla
 5. gülçin sündüs

  İnternette gördüğüm bir çok uygulama kısa açıklamalara sahip olduğundan hangisinin ne işe yaradığına bir türlü emin olamıyordum. Sunduğunuz açıklayıcı uygulama tanıtımları ile ihtiyacım olanı kolayca seçiyorum.

  Cevapla

Yorum Yap