Android Uygulamalar 3 Haziran 2012, 14:57
Set DNS

Set DNS, Android DNS Değiştirme Uygulaması

Stevehanlon adlı Android uygulama geliştiricileri tarafından geliştirilmiş ilaç tadında bir uygulama olan Set DNS Android uygulaması ile karşınızdayız. Bu uygulama sayesin de Türkiye’de yasaklı yada Türk kullanıcılarına kapalı olan birçok internet sitesine Android telefonunuzla rahatlıkla girebileceksiniz. Bazı kullanıcılar bu uygulamaya gereksiz işe yaramaz gibi düşünceler kursalar da, bazı internet ile bağlantılı olan Android uygulamalarının internet hatası verdiğin de yine bu programın derman olduğunu da söylemeliyim ki bunun en yakın örneğini bir önce ki yazımız da tanıttığımız Easy Mp3 Downloader’dır. Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Set DNS Android uygulaması sade yapısı sayesinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Uygulama içerisinde değiştirmiş olduğunuz DNS adreslerini istediğiniz zaman geri yükleme özelliğine de sahipsiniz.

Easy Mp3 Downloader’ın tanıtım yazısında söylediğimiz gibi bu tarz Android uygulamalar yabancı sitelerin altyapılarıyla alakalı ve bağlantılı olduğu için Set DNS adeta Android telefonumuz için bir kurtarıcı olmuş diyebiliriz, hatta bu uygulamanın sadece Android telefonlarda değil de Android tabletlerinde de bulunması bulunmasını tavsiye ederiz. Uygulamanın dili İngilizce olmasına rağmen tek bir ana ekran üzerine kurulmuş olup yukarıda ki resimlerde görüldüğü üzere gördüğümüz iki tane kutuya istediğiniz çalışan bir DNS adresi girdiğiniz takdirde artık size internette hiçbir sınırlama veya engelleme olmayacaktır. Set DNS uygulaması ayrıca iki farklı Set DNS Status ve Set DNS Control isimli wigdet bulunduruyor ve Android cihazımızdan Set DNS ayarlarını uygulamaya girmedende Android cihazınızın ekranından görüp takip edebilirsiniz.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Set DNS Android uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.