Android Uygulamalar 1 Haziran 2012, 10:53
Software Data Cable Android

Software Data Cable Android Dosya Transfer Uygulaması

Dami App uygulama geliştiricileri tarafından hazırlanmış olan bu uygulama sayesinde Android telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamak için kablo aramanıza ve kabloyla uğraşmanıza artık gerek kalmıyor. Uygulama tamamen ftp prensibi üzerine kurulmuş bir platform olup oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Uygulamayı kullanabilmek için Android telefonunuzun wireless özelliğiyle herhangi bir modeme bağlı olması yani Android telefonunuzun internet erişimini sağlamanız gerekmektedir. Google Play Store üzerinde sunulan Software Data Cable Android uygulaması sayesinde, SD kartınızı bilgisayara takmaya, ya da telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağlamaya gerek kalıyor. Kablosuz internet üzerinden sunulan bu hizmet rahat bir şekilde dosya transferimizi gerçekleştirmekte.

Software Data Cable Android uygulamasını çalıştırmak için ilk olarak Android telefonunuzu bilgisayarınızın bağlanmış olduğu kablosuz modeme wireless üzerinden bağlamanız gerekiyor.Daha sonra Andorid telefonunuza kurduğunuz bu uygulamanın  ayarlar sekmesinden belirleyeceğiniz kullanıcı adı ve şifreden sonra uygulamanın ana menüsüne dönerek start butonuna basıyoruz ve sonra ekran da yazan ftp://192.168.x.x : 8xxx/ gibi alanı bağlantı kurmak istediğiniz bilgisayarın adres çubuğuna yazdığınız taktirde size daha önce belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifreyi sormak suretiyle sizi telefonunuzun hafızasına ve takılı olan hafıza kartının içine ulaşmanıza olanak sağlıyor.

Uygulama sayesinden Android telefonunuza bağlandığınızda hafıza kartına mp3,resim,video, belge yada herhangi bir içerik kopyalayabilir veya isterseniz hafıza kartınızdan bilgisayarınıza istediğiniz içeriği kopyalayabilirsiniz. Kısaca Software Data Cable uygulaması bilgisayarınız ile Android telefonunuz veya Android tabletiniz arasında başarılı ve güvenli bir dosya transferi yapan bir uygulamadır. Kullanmam yada benim işime yaramaz gibi düşüncelere sahip olabilirsiniz ama bu uygulama sayesinde yanınızda sürekli data kablosu gezdirme derdinden kurtuluyorsunuz. Yada benim telefonumun Bluetooth’u var boşuna mı var onunla gönderir alırım diye düşünürseniz de sizler de biliyorsunuz ki bir çok masaüstü yada dizüstü bilgisayarda bu özellik olmayabiliyor. O yüzden Software Data Cable alanının en iyilerinden birisi olaraktan sizin tüm ihtiyaçlarınıza fazlasıyla karşılık verebilecek bir alt yapı ve özelliklere sahip ücretsiz bir Android uygulamadır.

Software Data Cable Android uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (11)

 1. selma yazgan

  Bu yazılımı kullanmak için bilgisayarda daha önce kurulmuş herhangi bir FTP sunucusu olmalı mı?

  Cevapla
  • Aliq
   (Yönetici)

   Bu konuda bilgim yok lakin FTP server gereksinimi olmayacağını düşünüyorum. Sonuçta aynı ağ üzerinden bağlantı sağlanıyor.

   Cevapla
 2. artaç özer

  Oldukça dikkat çekici bir uygulamaydı. Belki işime yarar diye indirdim ancak belki değil hemen her zaman işime yarıyor uygulama. Çok fazla yardımı oldu bana.

  Cevapla
 3. adar rahmi

  Andorid işletim sistemi kullanmayan kişileri anlamıyorum. Geniş Android uygulama marketine sahip ve ücretsiz. Bir uygulama olmazsa diğeri ile kullanıcıların sorununu çözen harika bir platform. Daha iyi bir mobil işletim sistemi olduğunu sanmıyorum.

  Cevapla
 4. nezir sabah

  Oldukça dikkat çekici bir uygulamaydı. Belki işime yarar diye indirdim ancak belki değil hemen her zaman işime yarıyor uygulama. Çok fazla yardımı oldu bana.

  Cevapla
 5. hale onat

  Sık sık güncellediğiniz Anroid uygulamalar sunan siteniz üzerinden uzun süredir aradığım uygulamaları buldum. Bundan sonra sık sık ziyaret edeceğim.

  Cevapla
 6. uray tülin

  Uygulamayı Google Play Store adresi üzerinden indirdim uzun süredir kullanıyorum gayet memnunum arkadaşlar size de öneririm. Okulda tüm arkadaşlarımın telefonuna da kurdum herkes çok beğeniyor. Emin olun sizinde işinize yarayacaktır.

  Cevapla
 7. himmet ilgün

  Google Play Store üzerinden istediğim uygulamaları aramakta zorlanıyordum bu esnada sitenizi keşfettim. Uygulamalara yabancı olduğum için isimlerini bilmiyorum. Sitenizden tek tek okuyarak istediklerimi elde ettim teşekkür ederim.

  Cevapla
 8. mercan ajlan

  Gördüğüm en ayrıntılı uygulama sitesi. Kısa açıklamalı uygulamaları indirip indirmemekte kararsız kalıyorum ancak ayrıntısını okuduktan sonra rahatlıkla neye ihtiyacım olduğunu anlayıp güvenerek indirebiliyorum.

  Cevapla
 9. abdullah eti

  Eskiden sadece iletişim kurmak için kullandığımız telefonların bu uygulamalar ile bir bilgisayar hatta bu gidişle bir bilgisayardan fazlasına dönüşmesine hayran kalmamak elde değil.

  Cevapla
 10. hami akdurak

  arkadaşım
  herseyden once emegıniz icin tesekkurler ben telefonu bilgisayara bagladım ve telefondan bır file ı bilgisayara yukleyebildim ancak bilgisayardaki bir file ı telefona yuklemeyi bulamadım bir pm ile yardımcı olabilirmisiniz veya telefon numaranızı verirseniz sizi arayabilirim
  saygılar
  hami akdurak
  0 532 507 5767
  akdurakh@gmail.com

  Cevapla

Yorum Yap