Android Uygulamalar 31 Mart 2012, 20:26
yandex maps android uygulaması1

Yandex.Maps Android Uygulaması

Yandex.Maps, Yandex arama motorunun çıkarmış olduğu en iyi harita servislerinden birisidir. Yandex.Maps harita servisi sayesinde ülkemizde bulunan birçok yolun trafik yoğunluğunu rahatlıkla öğrenebiliyorsunuz. İstanbul için büyük bir sorun olan trafiği Yandex.Maps uygulaması sayesinde rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Tabi ki istediğiniz zaman trafik özelliğini kapatabiliyorsunuz. Ayrıca diğer navigasyon uygulamalarında bulunan birçok özelliğin daha fazlası Yandex.Maps’te de yer almaktadır.

Yol tarifi olarak oldukça iyi olan Yandex Maps’e gideceğiniz yeri isterseniz yazarak isterseniz de sesli olarak belirttiğinizde sizlere yol tarifini çok iyi bir şekilde anlatmaktadır. Uygulamayı açtığınız anda uydudan hızlı bir şekilde veri alışverişi sağlanmakta ve harita görüntüleri diğer harita uygulamalarına göre daha hızlı bir şekilde yüklenmekte. İsterseniz haritaları gece görüşü sayesinde de görüntüleyebiliyorsunuz. Tabi ki bu görünüşün biraz karanlık gösterdiğini belirtmek isteriz.

Yandex Maps üzerinde bulunan 360 derece panoromik görüntü özelliği sayesinde istediğiniz yerin panoromik görüntüsüne rahatça ulaşabilirsiniz. Tabi ki bu özellik şimdilik sadece Yandex Maps üzerinde bulunmakta. Bu özelliği kullanmak için seçtiğiniz bir yerin üzerine uzunca basılı tutmalı ardından ekrana çıkan burada ne var başlığına tıklamalı ve çıkan fotoğrafa dokunmanız yeterlidir. Ayrıca isterseniz seçtiğiniz bölgeleri parmağımızı kullanarak yakınlaştırıp uzaklaştırma özelliğine de sahibiz.

Birçok özelliği sayesinde kendini diğer Android harita uygulamalarından üstün gösteren Yandex Maps’i sizlerinde kullanmasını öneririz. Google Play üzerinden Yandex Maps Android uygulamasını indirmek isterseniz bu linki kullanabilirsiniz. Android 2.1 ve üstü sürümlerde çalışan Yandex Maps uygulamasını kullanmanız için telefonunuzda GPS özelliğinin bulunması gerekmektedir. Tabi bu özelliğin neredeyse tüm Android telefonlarda bulunduğunu da söylemekte fayda var.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (5)

 1. akınalp aytaş

  böyle konuları nerden buluyosunuz anlamıyorum.

  Cevapla
 2. salim gün

  Uygulamanın yeni ve daha gelişmiş versiyonlarını merakla bekliyorum. Bu uygulamada oldukça güzel ancak çok daha iyi yapılabilirdi. Bir kaç yenilik ile daha kusursuz hale geleceğine eminim.

  Cevapla
 3. elhan şölende

  Benim gibi eve sık gidemeyenler için akıllı telefonlar büyük bir kolaylık sunmakta. Yanımda büyük teknolojik cihazlar taşımak yerine yolda bile Android telefonum ile işimi halledebiliyorum. Bu konuda özellikle uygulamaların büyük yardımı oluyor.

  Cevapla
 4. unan sertap

  Diğer Android marketlerde kısa açıklamalar ile verilen indirme linklerini pek kullanmak istemiyorum. Çünkü hep beklediğimden farklı birşey çıkıyor. Ama sizin sitenizde ayrıntılı olarak neler yapabildiği yazan uygulamalar ile bu sorunu çözdüm. Artık cihazım daha fazla özelliğe sahip.

  Cevapla
 5. aslı berkin

  Google Play Store üzerindeki kimi İngilizce kimide Türkçe ama kısa ve yetersiz açıklamalar yerine buraya uygulama hakkında bu kadar bilgi girmenizden dolayı teşekkür ederim. Böylece işime yarayan uygulamayı daha kolay seçiyorum.

  Cevapla

Yorum Yap