Android Telefon 29 Mart 2012, 15:35
galaxy s

Samsung Galaxy S’e 2.3.6 Güncellemesi Geldi.

Sizlere daha önce Galaxy S sahiplerine müjde isimli yazımızda bu güncellemenin geleceğini duyurmuştuk. Samsung yetkilileri yaptıkları bu duyurudan sonra çalışmalarına hız vererek güncellemeyi sunmaya başladılar. İlk olarak Güney Kore’de başlayan güncelleme dalgası yakında tüm ülkelere sunulmaya başlanacak. Ülkemize bu güncellemenin ne zaman geleceği konusunda şimdilik net bir bilgi şimdilik bulunmuyor. Gelin Galaxy S’e gelen 2.3.6 güncellemesinde bulunan yeniliklere bir göz atalım.

Güncelleme ile gelen “Face Unlock” özelliği sayesinde artık yüz tanıma ile Android telefonumuzun ekran kilidini açmayı sağlayabileceğiz. Peki bu özelliği kullanıyoruz arkadaşlarımız nasıl kullanabilecek telefonumuzu? Sorusunu soruyorsanız eğer bunun da bir çözümünün olduğunu belirtmek isteriz. Bizim Galaxy S telefonumuzda daha önceden yüklü olan Android 2.3.6’da (Custom ROM olarak kurulu Orjinal değil) bu özellik bulunuyordu. Bu özelliği kullanmak için Ayarlar bölümünden Konum ve Güvenlik kısmına geliyoruz. Daha sonra buradan ekran kilidini değiştir bölümünü tıklıyoruz ve karşımıza Face Unlock bölümü çıkıyor. Buraya geldikten sonra yüz tanıma ekranımız açılıyor ve yüzümüzü ekrana gösterdikten sonra ekranda bulunan Capture seçeneğini seçiyoruz. Bu seçme işlemimizden sonra ayrıca bizden ekran şekli çizmemizi istiyor. Bunun sebebi ise bizden başka kullanıcıların ekran şeklini bilerek telefonumuzu kullanması veya karanlık ortamlarda yüzümüzün tam olarak tanınamayacağı için bu şekilde açmak gerektiği söylenebilir.

Samsung Galaxy S’e 2.3.6 güncellemesi ile gelen özellikleri sıralamak istersek:

 • Face Unlock (yüz tanıma özelliği)
 • Video kayıt sırasında fotoğraf çekebilme özelliği
 • Yazı tipleri yeniden ayarlanmış
 • Ekran görüntüsü alabilme özelliği
 • Fotoğraf düzenleyici yenilenmiş
 • “Smart Receipt” yükleme simgesi
 • Uygulamaların daha iyi başlamasına yönelik iyileştirmeler yapılmış

Samsung’un Galaxy S modeline getirdiği 2.3.6 güncellemesinin ülkemize ne zaman geleceği şimdilik kesinlik kazanmasa da yaz aylarına kadar bu güncellemenin geleceğini düşünüyoruz. Ayrıca belirtmek isteriz ki güncellemeyi yükleyebilmek için Galaxy S modelinizin 2.3 sürümüne sahip olması gerekiyor. Sunulan bu güncelleme diğer güncellemelerde olduğu gibi Samsung Kies ile yüklenebilir olacak.

Samsung’un Galaxy S için sunmaya başladığı 2.3.6 güncellemesini ülkemizde de yayınlamaya başladığında sizlere haber vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (13)

 1. Yusuf

  ilk önce bilgi için teşekürler ben yurt dışında kedonyada um güncelleme ne zaman gele bilir

  Cevapla
  • Aliq
   (Yönetici)

   Sanırım Makedonya demek istediniz. Size güncellemenin ne zaman geleceği konusunda ne yazık ki şimdilik bir bilgiye sahip değiliz. Fakat en geç 2 ay içerisinde güncellemenin birçok ülkede sunulacağını düşünüyoruz.

   Cevapla
   • yusuf

    evet makedonya aliq ancak bu güncellemeyi nasıl yapılıyor otomatik olarakmı yoksa bilgisayara kies indirip USB kablosunu pc ye takarakmı ben telefona 2.3.4 lük kies indirdimdeancak artık bundan bıktım. Telefon dili bile ingilizce lütfen gelince bilgilendirirmisiniz.

    Cevapla
    • Aliq
     (Yönetici)

     http://www.androidiniz.com/2012/04/samsung-galaxy-se-value-pack-kurulumu.html bu yazımızı okursanız çok memnun kalırım.

     Cevapla
     • yusuf

      Dediğiniz linke girdim ancak yurt dışında yaşadığım için bende XEU çıkmadı. Ancak VVT, VIP, VIM, TWO, TSR, TRA, TOP, TMT, SMO, SIM, ROM, ORO, MTL, MSR, MKO, KOR, ERO, COA, CNX, BHT ve BGL telefonda çıktı. O linkde verdiğiniz siteyi önceden denemiştim ancak o zaman da olmamıştı. Neyse herhalde 1 aya Makedonya 2.3.6 ginderbread güncellemesi gelir sanırım.

     • Aliq
      (Yönetici)

      1 aya kalacağını da sanmıyorum çok kısa sürede gelecektir.

     • Yusuf

      Hocam guncelleme makedonyaya ne zaman gelecek bi bilginiz varmi

     • Aliq
      (Yönetici)

      Bu konu hakkında ne yazık ki hiçbir bilgim yok kusura bakmayın.

 2. yusuf

  Bir sorum olacak telefondaki kies 2.3.4 ancak türkçe dil olmadığı için sıkmaya başladı. Eskiden ise 2.1 idi. Ancak şuan yine 2.1 lik android sürümüne geçmek istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
 3. Galaxy s

  Kies üzerinden 2.3.6 güncellemesi ne zaman gelicek türkiye için ?? nedir bu beklıyoruz anlamıyorum…

  Cevapla

Yorum Yap