Android Uygulamalar 27 Mart 2012, 06:29
advanced task killer23

Advanced Task Killer ile Arka Plan Uygulamalarınızı Durdurun

Kullanmış olduğumuz Android telefonların bazen çok aşırı derecede yorulduğunu farkederiz. Belki de bu sebepten birçoğumuz telefonumuzu kapatıp açma eylemine gideriz. İşte bu eyleme gitmeden Android telefonumuzu rahatlatacak bir uygulama bulunmakta, Advanced Task Killer isimli uygulama sayesinde bizim görmediğimiz fakat arka planda çalışan birçok uygulamayı rahatlıkla kapatabilirsiniz. Aynı şekilde Advanced Task Killer’in kendisini de bu uygulama şeklinde kapatma imkanına sahibiz.

 

 

Tabi ki bazı uygulamaları Advanced Task Killer Android uygulaması ile kapatsak dahi kendilerini tekrar açtıklarını görüyoruz. Bunun sebepleri uygulamaları yüklerken verilen izinlerden doğmakta. Tabi ki bu uygulamaların çoğu telefonumuzu diğerleri kadar yormuyor. Örneğin arka planda çalışan Gmail uygulaması akıllı telefonumuzu aşırı zorlamaya sokmamakta. Fakat herhangi bir Android oyuna girdiğimizde, biz çıktığımızı sansak bile arka planda çalışıyor olması akıllı telefonumuzun RAM tüketimini aşırı derecede arttırdığından telefonun kullanımında çok yavaş olduğunu fark edebiliyoruz.

Advanced Task Killer Android uygulamasını kurduğumuzda telefonumuzun başlangıcından itibaren çalıştığını fark ediyoruz. Eğer ki Advanced Task Killer Android uygulamasının telefonumuzun arka planında çalışmasını istemiyorsanız aynı diğer uygulamaları kapattığınız gibi Advanced Task Killer Android uygulamasını açarak kendi tikini tıklayınız ve Kill Selected Apps tuşuna basınız. Bu şekilde uygulamanın kendisini de kapatmış olursunuz.

Advanced Task Killer, Google Play üzerinden de görüldüğü gibi çok sayıda Android kullanıcısının kullanmış olduğu ve oldukça beğenilen bir uygulama olduğu görülmekte.  Sizlerde Advanced Task Killer Android uygulamasını Android telefonunuza kurmak isterseniz, Google Play üzerinden indirmek için bu linki kullanabilirsiniz.

Şunu da hatırlatmak isteriz ki Advanced Task Killer uygulaması ücretsiz fakat Advanced Task Killer Pro Android uygulaması ücretli olarak sunulmaktadır. Ücretsiz uygulama ile birçok işlemlerimizi rahatlıkla görebiliriz, eğer ki ücretliyi kullanmak istiyorum derseniz 4,99$ ücret ödemeniz gerekecektir.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (6)

 1. hazal gülşah

  çok güzel çalışmalarda bulunuyosunuz.

  Cevapla
  • samet

   gülşah bende yeni teleon aldım fazla anlamıyorum beraber üstünde calışalım mı

   Cevapla
 2. algın dide

  Karşılaştığım en iyi Android sitelerinden bir tanesi diyebilirim. Her girdiğimde yeni uygulamalar ile karşılaşıyorum. Çalışmalarınız sayesinde istediğim uygulamaları bulabildim. Her gün yeni ne var diye ziyaret ediyorum.

  Cevapla
 3. sine-m arif

  Öğrenci, iş adamı yada internetle çok içli dışlı olup olmayan herkesin indirmesi gereken bir uygulama bence. Google Play Store üzerinden indirip en azından bir deneyin derim.

  Cevapla
 4. tanay dora

  Karşılaştığım en iyi Android sitelerinden bir tanesi diyebilirim. Her girdiğimde yeni uygulamalar ile karşılaşıyorum. Çalışmalarınız sayesinde istediğim uygulamaları bulabildim. Her gün yeni ne var diye ziyaret ediyorum.

  Cevapla
 5. güzay arya

  Android cihazların tek sorunu şarj. Gerçi cihaza göre farklılık gösteriyor ancak ben her seferinde sayenizde yeni uygulamalar indirerek şarjı çok daha kolay bitiriyorum.

  Cevapla

Yorum Yap