Android Uygulamalar 24 Mart 2012, 18:14
yandex shell11

Yandex Shell ile Android Telefonunuzu Farklı Kılın

Başlıkta da belirttiğimiz gibi Rusya’nın en büyük arama motoru olan Yandex, Android telefonlarımız için yeni bir kabuk oluşturmuş. Görünüm bakımından çok hoş bir yapısı olan Yandex Shell’in sunmuş olduğu 3D görünüm sayesinde Android telefonunuzun menü görünümüne yenilikler katabilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan Yandex Shell’in istenildiği zaman kaldırabildiğini de belirtmek isteriz. Gelin birlikte Yandex’in Android telefonlar için hazırlamış olduğu Yandex Shell’e bir göz atalım.

Aslında Shell olarak tabir ettiğimiz kavramı birçoğumuz Launcher olarak bilmekte. Yandex Shell’in en önemli noktalarından birisi Türkçe olarak karşımıza çıkıyor olması. Ayrıca Yandex Shell’in içerisinde barındırdığı özellikleri kısa kısa sizlere sunmak istersek:

Yandex Shell’in en çok ilgimizi çeken noktası 3D arayüzü olmakta. Çok hoş ve sade bir yapısı olan bu arayüzün kullanıcıların 3D paneli kullanması için de çok kolay bir yapısı olduğunu söylemek isteriz. Ayrıca sunulan 3D panel üzerindeki renklerde de ayarlamalar yapma özelliğine sahibiz.

Android’in standart olarak üzerinde sunulan Google Search, Yandex Shell arayüzünde Yandex Search olarak değiştirilmiş. Ayrıca Yandex Shell üzerinde bulunan widgetlar da tam ekran modun da kullanılabiliyor. Tabi ki bu işlemin telefonumuzun bataryasını kısa sürede bitirebilecek olduğunu unutmamak gerekiyor. Fakat oldukça hoş bir görüntü kattığını da belirtmek isteriz.

Yandex Shell’in içerisinde bulunan hava durumu widgeti sayesinde en ayrıntılı şekilde bulunduğunuz şehrin hava durumunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca Yandex Shell ile birlikte Yandex içerisinde bulunan haberleri rahatlıkla okuyabilmektesiniz.

Kısacası Android telefonunuzu Yandex Shell sayesinde rahatlıkla düzenleyebilirsiniz. Tabi ki istediğiniz zaman da Yandex Shell’i kaldırabileceğinizi belirtmek isteriz. Yandex Shell’i Google Play Store üzerinden indirmek için bu linki kullanabilirsiniz. Sizlerin de bizim gibi Yandex Shell’i beğeneceğini düşünüyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (10)

 1. söz duygu

  her gün sitenizi takip ediyorum.

  Cevapla
 2. sevdem devrim

  Androidin hızına yetişemiyoruz artık

  Cevapla
 3. hayrunnisa gülbahar

  Gerçekten çok faydalı paylaşımlar yapıyorsunuz

  Cevapla
 4. adem bolelli

  çok güzel bir uygulama ama malesef arka tarafta aşağı yukarı 100 mb lık bir ram harcıyor buda bir uygulama için çok fazla benim telefonum samsung w i8150 dir yükledim ama bu sebepten dolayı geri kaldırdım

  Cevapla
  • Aliq
   (Yönetici)

   Haklısınız uygulamanın sahip olduğu görsellik ne yazık ki RAM tüketimini arttırmaktadır. Bu sebepten düşük özellikli Android telefonlara bu uygulamayı önermiyoruz. Ayrıca yazdığınız yorum için teşekkür ederim.

   Cevapla
 5. darkface

  Merhaba acaba bilgisi olan var mı?widget olarak hava durumunu ayırıp kullanmam mümkün mü?yandex.shell’den.

  Cevapla
  • Aliq
   (Yönetici)

   Aslında sorunuzun cevabını tam olarak denemedim ama kullanılabileceği düşüncesindeyim, fakat Google Play Store üzerinde sadece hava durumunu gösteren widgetlar da bulunmakta isterseniz onları da kullanabilirsiniz.

   Cevapla
 6. Feridun Ferit AYDIN

  Öncelikle açıklayıcı bilgiler için Teşekkürler,elinize sağlık.
  Yandex Shell’i T 20 ye indirdim fakat sürekli olarak ”Yandex Shell Yükleniyor” uyarısı alıyorum acaba T 20 için uygun değil mi ?

  Cevapla
  • Aliq
   (Yönetici)

   Bu konuda tam bilgim yok, lakin dediğiniz gibi uygun olmama ihtimali olabilir.

   Cevapla
 7. heves şeyda

  İşime çok yarayacak teşekkür ederim

  Cevapla

Yorum Yap