Android Haberler 23 Mart 2012, 14:01
google play store_2

Android Market (Google Play) Ülkemize Tamamen Açıldı

Sizlere 20 gün önce yazmış olduğumuz bir haberde Android Market’in Türk kullanıcılarına tamamen açılacağını ve ücretli uygulamaları artık satın alınabileceğini belirtmiştik. Bu işlemin 2012’nin 3. çeyreğine kadar bitmesini bekliyorduk fakat Android yetkilileri ellerini hızlı tuttular ve ülkemiz için Google Play (Android Market)’i ülkemizde tam kullanıma açtılar. Kısacası artık Android Market üzerinden rahatlıkla ücretli ürünleri satın alabileceğiz.

Sizlere 20 gün önce bahsetmiş olduğumuz bu haber doğrultusunda yapılan çalışmalar son hızla ilerledi ve bu gün sonuca ulaştı. Bu sonuca ulaşmanın bu kadar kısa sürmesindeki belki de en büyük etkeni Android Market’in Google Play ismini alması olabilir.

Android Market (Google Play) üzerinden nasıl ücretli alışveriş yapabiliriz? İşte bu soru bu zamana kadar yaşadığımız en büyük sorunlardan birisiydi, bazen ücretli eklentileri almak için Türkçe olmayan ROMlar kuruyor bazende telefonlarımızı ROOT’lama işlemine maruz bırakıyorduk. Tabi ki bu işlemlerin hepsi sahip olduğumuz Android telefonumuzu garanti kapsamı dışına çıkarıyordu.

Şimdi gelelim Android Market (Google Play) üzerinden nasıl ücretli uygulamaları satın alabileceğimize. Bu işlemi yapmak artık o kadar kolay ki, tek yapmamız gereken ilk olarak Google Play üzerine kredi kartı bilgilerimizi kaydetmek ve daha sonra beğendiğimiz ücretli uygulamayı satın almak.

Tabi ki burada dikkat etmemiz gereken en önemli nokta ise, Android telefonumuzu başlarına verdiğimizde bilmeden Google Play üzerinden ücretli uygulamalardan birkaç tane indirerek sizlere maddi yönden zarar verebilirler. Bu sebepten Google Play üzerine kredi kartımızı tanımladıktan sonra dikkatli olmamız gerekiyor. Ayrıca belirtmek isteriz ki bu satın aldığımız uygulamaların ücretleri dolar üzerinden işlem görmektedir.

Haberin hazırlanmasında buradan yararlanılmıştır.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (6)

 1. ilter veziroglu

  Googke play uygulamasi turkiyede haberihayli sevindirici.Galaxy androit kullanicilarinin gozu aydinnn.

  Cevapla
 2. ilter veziroglu

  Android uygulamalarinin turkiyede baslamasi memnuniyet yaratti ancak lisanin turkce olmamasi uygulamalarin ne oldugunu bircok kullanici anlayamadigi sikayet konusu oluyor.yoneticilerden uygulamalardaki anlatimin turkce olmasini bekliyor.benden duyurulmasi..İLTER VEZİROGLU.

  Cevapla
 3. ilter veziroglu

  Konusan sozluk androit hayli yararli.kullanicilarin ozumseyecegine inaniyirorum.sevgiler

  Cevapla
 4. ilter veziroglu

  Samsun galaxy S 3 un mayisin ilk haftasi satisa sunulacagi telefon.tutkunlarinda heyecan yaratti.fiatinin 600 auro civarinda olacagi belirtiliyor.haydi hayirlisi diyelim.sanirim benim.gibi galaxy 2 tutkunlari hemen gakaxy 3 alacagindan kusku.duymuyorum.Merakli bekleyis bence bunun kanitidir.

  Cevapla
 5. ilter veziroglu

  İnceledigim kadari ile samsung galaxy S 3 birbakima.galaxy S 2 nin daha gelismisi izlenimine vardim.ebat bakimindan da biraz daha buyuk.Yalniz cebe girmekte zorluk yasanacagina inaniyorum.Ancak diger bskimindan daha farkli ozellikler tasimasi da s 3 un onemini.ve degerini elbette artir diye dusunuyorum.

  Cevapla
 6. ilter veziroglu

  Androit google play marketteki bazi uygulamalarinda surum 4 olmasi galaxy 2 kullanicilarinin tekefoni surum 3 olmasi nedeniyle bu uygulamalardan mahrum kaliyorlar.umudumuz 4 guncellenmedinin en.kiss zamanda gercekkesmesi.

  Cevapla

Yorum Yap