Android Uygulamalar 20 Mart 2012, 09:58
android sozluk

Android Sözlük Uygulaması “Testli Sözlük”

İnternet ortamında olmadığınız bir zamanda İngilizce – Türkçe çeviri mi yapmanız gerekiyor? İngilizce’yi test çözerek rahat bir şekilde öğrenmeniz mi gerekiyor? İşte bu ve bunun gibi soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir Android uygulaması ile karşınızdayız. Testli Sözlük ismi verilen bu uygulama sayesinde İngilizce kelimeleri kolay bir şekilde öğrenebilir veya pekiştirebilirsiniz. Testli Sözlük uygulamasının internetsiz ortamlarda da çeviri yapması ile birçok Android sözlük uygulamasından üstün olduğunu vurgulamak isteriz.

Gökhan Türedi isimli Türk geliştiricinin yazmış olduğu Testli Sözlük uygulamasının Android telefonumuzda rahatlıkla çalışmakta ve çok cüzi bir miktarda RAM tükettiğini belirtmek isteriz. Gökhan Türedi arkadaşımızın Google Play Store üzerinde geliştirdiği uygulaması hakkında şöyle bir anlatım gerçekleştirmiştir.

İstediğin zaman ve yerde anında çeviri

Klasik İngilizce/Türkçe(çift yönlü) offline(çevrimdışı, net bağlantısı gerektirmez) sözlük uygulaması. Özellikleri:
> İngilizce kelimelerin telaffuzunu duyabilme (kelimenin üzerine tıklayarak, telefonunuzda text to speech yüklü olamlı)
> Anlamına bakılan son kelimeleri görebilme(geçmiş)
> Anlamına bakılan bir kelimeyi quiz listesine atma ve bu kelimelerden test olabilme
> Kelime haznenizi geliştirmeye yardımcı olması için iki farklı test modu: klasik ve çoktan seçmeli
> 80.000 İngilizce, 7500 Türkçe kelime ve anlamlarının buluduğu geniş veritabanı

#ilk açılışa mahsus veritabanı(5 mb) indirme işlemi var. Wireless üzerinden nete bağlıysanız indirmenizi tavsiye ederim ücretlendirme açısından.

# Arkadaslar program henuz gelistirme asamasinda, geri bildirimleriniz dogrultusunda uygulamaya eklemeler yapacagim.

Testli Sözlük uygulamasının içerisinde bulunan testler sayesinde İngilizce bilginizi rahatlıkla test edebilmekte siniz. Google Play Store üzerinde yeni sayılabilecek bir uygulama olan Testli Sözlük uygulamasının şimdiye kadar hiçbir olumsuz sorun ile karşı karşıya kalmadığını da belirtmek isteriz.

Oldukça pratik arayüzü sayesinde kullanımı rahat olan Testli Sözlük uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmek için bu linki kullanabilirsiniz. Testli Sözlük uygulamasının kullanımında veya kurulumunda herhangi bir sorun yaşarsanız lütfen konu altında belirtiniz. Uygulama geliştirici arkadaş sizlere yardımcı olmaya çalışacaktır.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (13)

 1. Kerem

  On numara uyg olmus, teskkurler paylasm icin

  Cevapla
 2. gülden aykız

  Yararlı bir uygulama teşekkürler.

  Cevapla
 3. çise(m) aytan

  teşekkür ederim.

  Cevapla
 4. ilter veziroglu

  Android sozluk uygulamasi bence cok yararli.ilgi gorecegine inaniyorum.tavsiye edilir

  Cevapla
 5. dilnişin boran

  Güzel program

  Cevapla
 6. hazan jülide

  Google Play store linkleri ile indiriyoruz değil mi

  Cevapla
 7. sara emrah

  Gerçekten çok faydalı paylaşımlar yapıyorsunuz

  Cevapla
 8. bereket belgin

  Bu uygulama sayesinde bir çok işimi hallettim. Ancak uygulamanın biraz daha fazla özelliğe sahip olması gerek. Çünkü bazı ihtiyaçlarımıza cevap veriyor.

  Cevapla
 9. beria behiç

  Bu Android nasıl bir şey hala anlamadım. Her gün yeni bir şey ile karşılaşıyorum. Her daim çözecek ve ilgilenecek bir şey buluyorum. Nereye gidersem gidiyim her işimi görüyor. Bu konuda uygulamalarında büyük yeri var tabi.

  Cevapla
 10. gözde seven

  Android uygulamaları bu kadar ayrıntılı bir şekilde verdiğiniz için teşekkür ederim. Google Play Store üzerinde kısa açıklamalar ile verildikleri için pek anlamıyorum sayenizde işime yarayacak uygulamayı kolayca buluyorum.

  Cevapla
 11. sel ilke

  Bu güne kadar iPhone kullanıyordum. Keşke Androidli bir telefona daha önce geçseydim. Muhteşem bir özgürlük var. Ve her baktığımda iPhone göre daha fazla yeni uygulama çıkıyor. Ayrıca uygulamarın sık sık kendini geliştirmesi de cabası.

  Cevapla
 12. ata özgen

  Eskiden sadece iletişim kurmak için kullandığımız telefonların bu uygulamalar ile bir bilgisayar hatta bu gidişle bir bilgisayardan fazlasına dönüşmesine hayran kalmamak elde değil.

  Cevapla
 13. hamza sanem

  Android uygulamaları bu kadar ayrıntılı bir şekilde verdiğiniz için teşekkür ederim. Google Play Store üzerinde kısa açıklamalar ile verildikleri için pek anlamıyorum sayenizde işime yarayacak uygulamayı kolayca buluyorum.

  Cevapla

Yorum Yap