Android Tablet 16 Mart 2012, 10:23

Prestigio’dan Android 4.0’lı Tablet “Multi 9.7 Pro”

Birçok teknolojik araştırma yapan şirketlerin 2012 yılı için tek söyledikleri cümle “2012 tablet yılı olacak” olmuştu.  2012’ye geçmemizin kısa bir süresinden sonra bu cümlenin ne kadar doğru olduğunu anlayabiliyoruz. Gerek MWC 2012 fuarı olsun gerek firmaların kendi yaptıkları tanıtım olsun, 2012 yılı tabletler için çığır açıcı bir yıl olarak geliyor. Bahsettiğimiz bu tablet firmalarından birisi olan Prestigio’da bu gün yeni bir tablet tanıtımı gerçekleştirdi. Multi 9.7 Pro ismi verilen tabletin özelliklerine gelin birlikte kısaca göz atalım.

Prestigio Multi 9.7 Pro Tablet Özellikleri:

1GHz hızında ARM Crotex-A8 tek çekirdekli işlemci

Android 4.0 Ice Cream Sandwich işlemci

1GB RAM

9.7-inç IPS ekran

8GB dahili hafıza

microSD kart ile +32GB’a kadar destekleme

HDMI girişi

VGA ön kamera

Prestigo’nun CeBIT 2012 fuarında sunmuş olduğu Multi 9.7 Pro tabletinin özellikleri böyle sıralanmakta. İlk olarak İtalya’da satışa sunulacak bu modelin diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı konusunda şimdilik bir bilgi bulunmamakta. Multi 9.7 Pro tabletinin satış fiyatının da 199 Avro olarak belirlendiğini belirtmek isteriz. Bu modelin ülkemiz pazarında satışa sunulup sunulmayacağı tam kesinlik kazanmasa da garantisiz olarak yurt dışından temin edilebileceğini düşünüyoruz.

Android 4.0 sayesinde performans olarak iyi sayılabilecek bu tabletin ekran boyutunun büyük olması sayesinde de birçok işlemimizi rahatlıkla halletmemize yarayacağı kanaatindeyiz. Tabi ki performans tutkunları için bu modelin orta seviyede olduğunu da belirtmek isteriz.

Bu ürün hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki bağlantı üzerinden sunulan videoyu izleyebilirsiniz.

 

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap