Konu Dışı Haberler 13 Mart 2012, 19:53

Ülkemizdeki Android Geliştiricilerini Biliyor Musunuz?

Günümüzde Android en gelişmiş mobil yazılımlar arasında bulunmaktadır. Tabi ki bunun en büyük sebeplerinden birisi Android üzerinde çalışan geliştiricilerin sayısının çok olmasıdır. Tabi ki bu Android geliştiricilerinin geliştirmiş oldukları Android oyunları ve Android uygulamaları sayesinde de Google Play Store üzerinden istediğimiz uygulamayı rahatlıkla bulabiliyoruz. Bahsettiğimiz bu Android geliştiricilerinin birkaçı ülkemizde bir şirket kurarak Android platformu üzerinde çalışacak uygulamalar yazmaktalar.

Su Yazılım ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu bir grup Bilgisayar Mühendisinin 2011 yılında kurduğu, mobil ve web uygulamaları geliştiren Ankara merkezli bir yazılım firmasıdır.
iOS, Android ve BlackBerryOS işletim sistemlerine yönelik mobil uygulamalar geliştirmekte ve müşterilerinin ihtiyacına göre özelleştirilmiş mobil çözümler sunmaktadır. Ayrıca Ruby programlama dili ve Rails frameworkü kullanarak web uygulamaları alanında da faaliyet göstermektedir.
iOS, Android, Blackberry platformları için hazır modüller üzerine de çalışmalar yapmaktadır. iPhone/Android AVM uygulamaları, Parekende Sektörüne yönelik uygulamalar ile müşterilerine uygun fiyatlarla yaratıcı çözümler sunabilmektedir.
iPhone AVM uygulamalarının ekran görüntüleri:

Su Yazılım, sektördeki diğer firmalardan farkını şu şekilde özetler:
“Lider olmayı ve sektöre öncülük etmeyi misyonumuz olarak belirledik. Bunun için yapılması gereken en önemli şey, müşterilerin yazılım geliştirme sürecine en baştan dahil edilmesidir. Bu sayede müşterinin tam olarak istediği yazılımı neredeyse bire bir geliştiriyoruz.”
Gazi Teknopark’ta faaliyetini sürdüren şirketimiz, genelde Ar-Ge işleriyle uğraşmaktadır. Görüntü işleme, uydu takibi ve mobil dünyayı birleştiren uygulamalar üzerinde çalışmaktayız.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap