Google Play Store 10 Mart 2012, 18:36
google play store_2

Google Play Türkiye Güncellemesi Geldi

Android Market’in yeni ismi olan Google Play bu gün itibarı ile ülkemizde ki Android telefonlarına gelmeye başladı. Google Play Store ismini alarak kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmayı amaçlayan Android Market’in gelecek dönemlerde ne gibi değişikliklere uğrayacağını birçok kişi tarafından bizlerde merakla bekliyoruz. Android Market’in Google Play ismini alması ile birlikte yapılan değişiklikler Türk kullanıcıların Android telefonlarına da yansımaya başladı.

Sizlerde Android Market’inizi Google Play’e güncellemek istiyorsanız tek yapmanız gereken Android Market’i açmak ve karşınıza çıkacak uyarıyı onaylamak. Bu uyarıyı onayladıktan sonra artık Android Market’iniz Google Play ismini alacaktır.  Tabi ki bu onay işleminden sonra Google Play versiyonunu indirmek için birkaç dakika beklemeniz gerektiğini de belirtmek isteriz.

Android Market’in Google Play olması ile birlikte Android Market’in ikonu Google Play olarak değişiyor. Bu değişikliğin haricinde eski Android Market arayüzünde şimdilik bir değişiklik bulunmamakta. Tabi ki bu arayüzün de gelecek dönemlerde değişeceğini düşünüyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (9)

 1. Hevin Şehmuz

  ne oldu ki bu güncellenince

  Cevapla
 2. Gülriz Elçin

  ücretli oyunları artık görebilsek bari.

  Cevapla
 3. Göknur Taylan

  bence saçma oldu

  Cevapla
 4. Gürdal Kerem

  neden değiştirdiler ki

  Cevapla
 5. Eser Beha

  yükledim sorunsuz çalışmakta.

  Cevapla
 6. Aras İyem

  Android gelişmeye devam ediyor.

  Cevapla
 7. Buse Polat

  teşekkürler.

  Cevapla
 8. Hazal Tolun

  Google bu ne yapsa yeridir.

  Cevapla
 9. İzgi Hazım

  uygulamalar ücretli olmayacak değil mi?

  Cevapla

Yorum Yap